fbpx

Andor – pierwszy zwiastun spinoffu Rogue One

Andor otrzymał pierwszy trailer! Spinoff i prequel Rogue One opowiadający o Cassianie Andorze dołączy do innych seriali z uniwersum Gwiezdnych Wojen na Disney+ już w lecie.

Na skróty
  • Pojawił się zwiastun serialu Andor, prequela Rogue One.
  • W roli Cassiana Andora ponownie wystąpi Diego Luna.
  • Dwunastoodcinkowa produkcja będzie mieć premierę na Disney+ 31 sierpnia 2022 roku.

Z okazji Star Wars Celebration fani Gwiezdnych Wojen otrzymali od Disneya kilka prezentów dotyczących wciąż rozrastającego się uniwersum. Na platformie streamingowej Disney+ zadebiutowały właśnie dwa pierwsze odcinki Obi-Wana Kenobiego z Ewanem McGregorem, ale w ciągu najbliższych miesięcy pojawi się jeszcze jedna nowość z odległej galaktyki. Serial Andor otrzymał pierwszy zwiastun oraz datę premiery. Nowa produkcja będzie spinoffem i prequelem filmu Rogue One, a w roli tytułowego Cassiana Andora powróci oczywiście Diego Luna.

Andor – co wiemy o serialu?

Zwiastun nie zdradza wielu szczegółów dotyczących fabuły. Wiemy jednak, że historia skupi się na początkach rebelii przeciwko Imperium i rozgrywać się będzie pięć lat przed wydarzeniami znanymi z Rogue One.

Premiera Andora na Disney+ zaplanowana jest na 31 sierpnia, a serial liczyć będzie dwanaście odcinków. Twórcą i showrunnerem jest Tony Gilroy, autor scenariusza do Michaela Claytona oraz współscenarzysta m. in. Adwokata diabła, Armageddonu i filmów należących do serii o Jasonie Bourne’ie, a co najważniejsze – Rogue One. Jako Mon Mothma ponownie wystąpi Genevieve O’Reilly, a na ekranie pojawią się także Stellan Skarsgård (Buntownik z wyboru, Czarnobyl, Diuna), Adria Arjona (Dobry omen, Potrójna granica), Denise Gough (Colette, Mroczne miejsce) i Kyle Soller (Anna Karenina, Poldark). Głównymi producentami wykonawczymi projektu są Tony Gilroy, Diego Luna i prezeska Lucasfilm, Kathleen Kennedy.

Plakat serialu Andor na Disney+