AMD Adrenalin z ważną aktualizacją. Rok 2022 przyniesie korzyści nie tylko dla graczy

Posiadacie starszy model kart AMD i zaczynacie odczuwać spadek wydajności, zastanawiając się nad jej wymianą? Prawdopodobnie nie będziecie musieli tego robić. Nadchodząca aktualizacja sterowników AMD Adrenalin pozwoli wam zwiększyć wydajność nawet w starszych tytułach, dzięki implementacji AMD Radeon Super Resolution, działającego na bazie Fidelity-FX Super Resolution.

10 stycznia 2022
Na skróty
  • AMD Link 5.0 umożliwi grę zarówno na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych, działając na zasadzie chmury.
  • Nadchodzącą aktualizacja oprogramowania AMD Adrenalin wprowadzi m.in. upscaling Radeon Super Resolution oparty na FSR i działający na poziomie sterownika, umożliwiając uruchomienie tej funkcji również w starszych grach.

Nadchodząca wersja aplikacji AMD Software: Adrenalin Edition oferuje kilka nowych i ulepszonych funkcji, w tym AMD Radeon Super Resolution (RSR), nową technologię skalowania w górę opartą na sterownikach. Oznacza to, iż teraz wszystkie gry, które posiadamy na komputerze, będą mogły korzystać z zaawansowanej metody upscalingu. Usunie to potrzebę implementowania tego typu technologii przez twórców gier, przyśpieszając ich produkcję, oraz pozwoli zwiększyć wydajność w starszych tytułach, które FSR bądź DLSS nie obsługują.

AMD Adrenalin 2022 przedłuża życie starszych kart graficznych firmy

Oto jak swoje nadchodzące wydanie sterowników komentuje AMD:

AMD kontynuuje ulepszanie swojego oprogramowania, oferując funkcje, które umożliwiają responsywną rozgrywkę z niskimi opóźnieniami i wysoką wiernością wizualizacji. Kolejna wersja, która ma być dostępna w pierwszym kwartale 2022 r., zawiera AMD Radeon Super Resolution (RSR), nową technologię skalowania przestrzennego zaimplementowaną w sterownik. Zbudowany na tym samym algorytmie, co AMD FidelityFX Super Resolution, RSR uwalnia nowy poziom wydajności dzięki niemal natywnej rozdzielczości w każdej grze, która działa w ekskluzywnym trybie pełnoekranowym na AMD RDNA i nowszej grafice.

AMD Link 5.0, czyli streaming gier od „czerwonych”

Kolejną nowością w sterownikach będzie AMD Link 5.0, które pozwoli na granie w tytuły niejako z chmury zarówno na PC, jak i na urządzeniach mobilnych, wliczając w to telefony oraz tablety.

Dodatkowo wszystkie laptopy AMD Advantage Framework obsługujące procesory Ryzen 6000 zostaną wyposażone w następujące technologie:

  • AMD Smart Access Memory Technology (SAM) – zapewnia dostęp procesorów Ryzen do szybkiej pamięci GDDR6 znajdującej się na pokładzie kart graficznych.
  • AMD SmartShift Technology MAX – technologia pozwalająca na inteligentne oraz dynamiczne przenoszenie mocy między procesorem a kartą graficzną, zapewniając zwiększenie wydajności konkretnego komponentu zależnie od obecnego scenariusza.
  • AMD SmartShift Eco Technology – podczas korzystania z laptopa, technologia ta automatycznie wybierze odpowiedni układ graficzny do utylizacji, zależnie od tego, czy laptop jest podpięty do zasilania, czy też nie. Według AMD pozwala to wydłużyć dwukrotnie czas działania urządzeń mobilnych na baterii.
  • AMD Smart Access Graphics Technology – technologia pozwoli jednostce APU wysyłać bezpośrednio informacje na ekran, zwiększając w ten sposób wydajność układu o 15%.

Aktualizacja sterowników AMD Adrenalin pojawi się w pierwszej połowie 2022 roku.

Kacper Fryta

Stargardzianin specjalizujący się w sprzęcie hardware – od 8 lat amatorsko, od ponad 3 na poziomie profesjonalnym. Hobbysta, entuzjasta, redaktor z kilkuletnim doświadczeniem. Prywatnie uwielbia powidła truskawkowe oraz dobrze zrobiony ryż w zalewie maślano-ketchupowej.
UWaga! Gorące informacje!