Alan Wake doczeka się własnego serialu od AMC

Do trwającej ostatnio mody na tworzenie serialowych adaptacji gier wideo – których powstaje coraz więcej, wystarczy wymienić choćby The Last of Us czy God of War – dołączyła właśnie kolejna marka. Produkcją historii opartej na Alanie Wake’u zajmie się stacja AMC.

12 maja 2022

Na jesieni zeszłego roku lubiany Alan Wake otrzymał zremasterowaną wersję, która zachowywała ducha oryginału, ale ulepszała nieco jego pewne elementy. Z kolei w roku następnym gra ma doczekać się sequela, kontynuującego losy tytułowego bohatera.

Wygląda jednak na to, że w najbliższym czasie nie będą to nasze jedyne spotkanie z pisarzem próbującym rozwiązać tajemnicę zniknięcia swojej żony w Bright Falls. Według najświeższych zapowiedzi Alan Wake stanie się również bohaterem serialu. Ten z kolei przygotowywany jest przez stację mającą już na swoim koncie Breaking Bad i The Walking Dead.

Główny bohater gry Alan Wake
Źródło: Steam

Alan Wake od AMC – co już wiemy?

Nie będzie tutaj dużym zaskoczeniem, że powstająca produkcja to serial live action. Niestety, na tym na razie szczegóły dotyczące projektu się kończą. Póki co nie znamy obsady, liczby odcinków ani daty premiery zapowiedzianego serialu. Przyznają to zresztą sami twórcy Alana Wake’a. W opublikowanym na rocznicę wydania gry wywiadzie wspominają, że detale zostaną ogłoszone w późniejszym czasie. Z ich wypowiedzi dowiemy się jedynie, że AMC wykupiło prawa do stworzenia serialu na podstawie znanej nam już historii oraz, że stacja współpracuje przy tym projekcie z jej twórcami.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!