fbpx

Zwiastun premierowy Humankind, historycznej gry strategicznej

We wczorajszych Gorrących Premierach informowaliśmy o Humankind, strategii od Amplitude Studios. Gra zadebiutowała dzisiaj na Steamie w towarzystwie świeżego zwiastuna.

Na skróty
  • Gra Humankind trafiła dzisiaj do sprzedaży.
  • Jest to strategia 4K osadzona w realiach historycznych.
  • W grę zagramy na Steamie oraz w Game Passie.

Gier strategicznych osadzonych w czasach historycznych było już wiele, ale nie oznacza to, że nagle przestaną one powstawać. Już dzisiaj premierę ma kolejny tytuł, który możemy dodać do tej kategorii. Humankind to strategia 4x (explore, expand, exploit, exterminate) stworzona przez Amplitude Studios. Naszym celem jako graczy jest ponowne napisanie dziejów ludzkości, po swojemu i w alternatywny sposób.

Humankind – stwórz własną cywilizację w historycznym kostiumie

W grze mamy do wyboru 60 różnych kultur, a przez ich połączenie stworzymy zupełnie nową cywilizację i doprowadzimy ją do chwały. Dzięki takiemu podejściu otwierają się przed nami liczne kombinacje oraz premie, które sprawdzą się w kolejnych epokach historycznych. W Humankind to my zadecydujemy o najważniejszych wydarzeniach w dziejach ludzkości. Wśród nich może znaleźć się nawet lądowanie na księżycu, co w zabawny sposób zostało przedstawione w premierowym zwiastunie gry. Przy tym wszystkim będziemy także mieli możliwość dostosowania wyglądu przywódcy naszej cywilizacji, który odpowiadać będzie naszym postępom i epoce, w jakiej się znajdziemy.

Na chwilę obecną Humankind dostępne jest wyłącznie na platformie Steam oraz w usłudze Game Pass. W tym pierwszym przypadku oprócz podstawowej wersji możemy nabyć również cyfrową edycję deluxe. Jeśli zrobimy to przed 24 sierpnia, czekają na nas bonusy w postaci specjalnych zestawów z awatarami, ikonami, symbolami i ozdobami dla profilu gracza. Humankind oferuje zarówno rozgrywkę dla jednego gracza, jak i tryb wieloosobowy.