fbpx

Nadchodzące premiery gier: Humankind, 12 Minutes i Ghost of Tsushima: Director’s Cut

Duża konkurencja dla serii Civilization, interesująca przygodówka w klimacie thrillera i wersja reżyserska znanego hitu od Sony. Przyjrzyjmy się najciekawszym produkcjom nadchodzącego tygodnia.

Na skróty
  • Już we wtorek do sprzedaży i usługi Game Pass trafi Humankind – strategia 4X o ciekawym podejściu do tworzenia cywilizacji.
  • W czwartek zadebiutuje 12 Minutes – thriller o pętli czasowej.
  • W piątek kupić będzie można ostateczną wersję gry Ghost of Tsushima.

Premiera Humankind – konkurencji dla serii Civilization

Screen z gry Humankind

Humankind to turowa gra z gatunku 4X, tworzona przez studio Amplitude, znane m.in. z takich gier, jak Endless Legends czy Endless Space. Produkcja ma być bezpośrednią konkurencją dla królowej tej gatunku, czyli serii gier Civilization. Humankind ma wyróżniać się nowym podejściem do tworzenia swoich imperiów – nie będziemy wybierać z istniejących cywilizacji, tylko stworzymy swoją własną, dobierając z dużej liczby elementów definiujących nację. Pierwsze przedpremierowe recenzje są całkiem pozytywne, więc grze warto dać szansę, szczególnie że już na premierę dostępna będzie ona w usłudze Game Pass.

Więcej o Humankind, przeczytacie we wpisie Doroty.

Data premiery: 17 sierpnia
Dostępne na: PC (także w usłudze Game Pass)

Premiera 12 Minutes – intrygującego thrillera o pętli czasowej

Screen z gry 12 Minutes

12 Minutes to interesująca przygodówka z oczywistymi elementami thrillera i gwiazdorską obsadą. W grze przejmiemy kontrolę nad mężczyzną (z głosem Jamesa McAvoya), do którego wpada policjant (dubbingowany przez świetnego Willema Dafoe) i oskarża żonę bohatera (tutaj głosu użyczyła Daisy Ridley). Gra skupia się na pętli czasowej – mężczyzna zostaje zabity, ale budzi się nagle 12 minut przed swoją śmiercią, a my mamy z zadanie pomóc mu przeżyć. Ponownie tytuł warty sprawdzenia i również znajdzie się on w usłudze Game Pass.

Data premiery: 19 sierpnia
Dostępne na: PC, XONE, XSX (gra trafi też do usługi Game Pass)

Premiera Ghost of Tsushima: Director’s Cut, reżyserskiej i kompletnej wersji hitu od Sucker Punch

Screen z gry Ghost of Tsushima: Legends

Rozszerzona wersja Director’s Cut do Ghost of Tsushima jest kompletną edycją gry. Główną zmianą w porównaniu do edycji standardowej jest nowy dodatek, który ma się skupiać na wyspie Iki. Poza tym gra otrzyma również poprawki graficzne dla PS5. Również multiplayerowy tryb Legends ma zostać rozbudowany o nowe tryby i funkcjonalności. Pozycja obowiązkowa dla fanów Ghost of Tsushima.

Data premiery: 20 sierpnia
Dostępne na: PS4, PS5