Portal 2 z aktualizacją po 10 latach

Aktualizacja do gry po 10 latach od jej wydania? Czemu nie? Zwłaszcza kiedy tą grą jest lubiany przez wszystkich Portal 2.

20 lutego 2021
Na skróty
  • Portal 2 otrzymuje dużą aktualizację.
  • Naprawia ona niektóre błędy…
  • …oraz dodaje nowe elementy, jak akcja obrotu o 360 stopni.

Pojawienie się aktualizacji jest dość zaskakujące, bo od premiery gry minęło już 10 lat. Gdyby był to popularny multiplayer, nie byłoby w tym nic dziwnego, ale Portal 2 oferuje nam „tylko” tryb jednoosobowy i kooperacyjny. Najwyraźniej jednak nie jest to problem dla Valve, które znalazło w grze wiele elementów wymagających usprawnienia.

Z drugiej strony Portal 2 co jakiś czas otrzymuje patche usprawniające rozgrywkę (których listę znajdziemy choćby na oficjalnym blogu gry). Naprawiają one pojawiające się błędy. Być może seria Portal nie znajduje się aktualnie na liście priorytetów Valve, ale z pewnością nie została też przez firmę całkowicie zapomniana, czego efektem są wspomniane patche.

Co znajduje się w ostatniej aktualizacji Portala 2?

Lista dodanych ostatnio ulepszeń i zmienionych elementów jest całkiem długa, ale to zrozumiałe – w końcu jest to pierwsza aktualizacja gry od dłuższego czasu. Portal 2 otrzymał m.in. wsparcie dla technologii Vulkan, zwiększenie jakości awatarów graczy czy usunięcie przycisku „Trading Coming Soon”. Oprócz tego gracze mogą teraz być zaproszeni do gry w trybie kooperacji na kontrolerze, a trzymany przez nasze postacie Portal Gun będzie już właściwie oświetlony przez dynamiczne światło (i wyświetlane tekstury). Dodatkiem jest także akcja obrotu o 360 stopni (360° spin action). Notka o aktualizacji nie wyjaśnia dokładnie, czym ta akcja ma być, więc chyba najlepiej po raz kolejny włączyć Portal 2, żeby się tego dowiedzieć.

Naprawiona zostanie także część błędów, m.in. tych występujących na systemie Linux. Związane one były np. z crashowaniem się gry lub z filmikami, które nie chciały się włączać.

Pełną listę zmienionych elementów i dodanych ulepszeń znajdziecie tutaj.

Dorota Żak

Absolwentka UJ, nałogowo ogląda filmy, żeby utrzymać status filmoznawcy. W wolnym czasie można znaleźć ją jak czyta albo gra w gry komputerowe, koniecznie z kubkiem dobrej herbaty pod ręką. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!