Zwiastun nowej zawartości w Valheim. Poznajcie Mistlands

24 listopada 2022,
21:29
Mateusz Skowron

Hit pierwszej połowy 2021 roku, Valheim, powraca z zupełnie nową zawartością. Zwiedzimy tytułową krainę mgieł, nauczymy się magii oraz zajmiemy hodowlą drobiu.

Nowa mechanika w Valheim, magia
Na skróty
  • Wydany w lutym 2021 roku Valheim doczekał się pełnoprawnego zwiastuna nowej zawartości.
  • Tytułowy Mistlands zabierze nas w nowe rejony z nowymi przeciwnikami, pozwoli władać magią oraz hodować drób.
  • Choć dodatek nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery, tak całą nową zawartość można sprawdzić na publicznych serwerach testowych.

Valheim, niespodziewany hit, który podbił serca graczy, ma już na karku prawie dwa lata – pojawił się bowiem w lutym 2021 roku. Początkowa euforia i świetne wyniki sprzedażowe spowodowane nietypową oprawą audiowizualną i odświeżonym podejściem do mechaniki survivali sprawiły, że przez kolejne kilka miesięcy był częstym tematem rozmów wśród społeczności graczy.

Niestety deweloperzy z niewielkiego studia Iron Gates padli ofiarami własnego sukcesu – zagrzebani w mozolnej pracy poprawiania bieżącej zawartości gry i łatania bugów, postanowili opóźnić pracę nad zupełnie nowa zawartością do gry. Sytuacja dość mocno rozciągnęła się w czasie, co odbiło się na popularności gry, która stopniowo traciła niezwykle rozrośniętą społeczność na rzecz nowszych tytułów. Na szczęście deweloperzy nie porzucili swojego dzieła i nadal pracują nad obiecaną zawartością, a najnowsze efekty możemy podziwiać na niedawno opublikowanym zwiastunie.

Valheim: Mistlands to nie tylko zupełnie nowy obszar, zapanujemy również nad magią

Prezentowany powyżej zwiastun skupia się na nowych aspektach rozgrywki, czyli na tytułowej krainie Mistlands oraz władaniu magią, która również pojawi się w grze w ramach rozszerzenia możliwości kreowania własnego nordyckiego awatara.

Według wpisu udostępnionego przez twórców w serwisie Steam, dodatek będzie zawierał, prócz wspomnianego biomu, 9 nowych przeciwników do pokonania wraz z kolejnym Bossem, 20 nowych materiałów wykorzystywanych w rzemiośle, co przekłada się na kolejnych 25 przedmiotów do wytworzenia, nową żywność, mikstury oraz fryzury. Zmian doczeka się również system wędkarstwa, a wielbiciele plewienia i hodowli zwierząt będą mogli zaopiekować się drobiem oraz uprawiać grzyby.

Niestety nie znamy daty oficjalnej premiery dodatku Mistlands, jednak już teraz możemy sprawdzić nowości w ramach testowych serwerów. Jeśli tylko nie przeszkadzają Wam bugi, o których ostrzegają twórcy, to zawartość może być dla Was dostępna już teraz.