Valheim – twórcy dzielą się informacjami o aktualizacji Mistlands

Myśleliście, że w Valheim już nic nowego was nie spotka? Deweloperzy właśnie przedstawili garść informacji o nowościach w kolejnych aktualizacjach!

30 kwietnia 2022
Na skróty
  • Deweloperzy zapowiedzieli nowości jakie pojawią się w kolejnej aktualizacji Valheima.
  • Pokazali też proces tworzenia nowego moba oraz jego wygląd.
  • Planowane są też poprawki błędów.

Valheim jest już z nami od ponad roku i bije kolejne rekordy popularności. Wspominaliśmy o tym w naszym ostatnim wpisie o 10 milionach sprzedanych kopii. Pewnie część z was zaczęła się zastanawiać: Czy kiedykolwiek ujrzymy tam coś nowego? Czy pojawią się inne moby? A może ciekawe lokacje? Twórcy podzielili się najnowszymi informacjami o tym co może na nas czekać w kolejnych aktualizacjach.

Mistlands – nowa lokacja i struktury

Pierwsze co rzuca się w oczy na materiałach załączonych na Steamie to nowe struktury spowite mgłą, których do tej pory nie można było spotkać w grze. Ogromne twierdze oraz stare domy robią naprawdę niezłe wrażenie i budują ciekawy klimat. Jak napisali twórcy są to zaledwie wczesne rendery. Finalnie mamy spodziewać się budynków wyglądających na stare i opustoszałe, porzucone bardzo dawno temu. Poniżej przykłady konstrukcji na wczesnym etapie projektowania.

Nowe struktury w Valheim
Żródło: Steam
Nowe struktury w Valheim
Źródło: Steam

Uszate moby w Valheim

Kolejną nowością, której możemy się spodziewać w nadchodzącej aktualizacji są zające. Deweloperzy umieścili krótki filmik ukazujący proces tworzenia oraz wygląd w grze nowego, prawdopodobnie pasywnego stwora.

Oprócz tego twórcy planują zająć się problemem z zapisywaniem światów w chmurze, bowiem zdarzały się sytuacje kiedy gracze bezpowrotnie tracili poczynione postępy przez nadpisywanie plików.

Gdy tylko aktualizacja będzie gotowa zostanie ona udostępniona do publicznych testów aby jak najszybciej wyeliminować błędy i glitche.

UWaga! Gorące informacje!