Zapowiedź i zwiastun Kona II: Brume

Pojawiła się zapowiedź i pierwszy zwiastun Kona II: Brume studia Parabole. Kontynuacja przygodowego survivalu o detektywie rozwiązującym zagadki nienaturalnych zjawisk na nieprzyjaznych terenach północnej Kanady ma ukazać się w 2023 roku.

15 lipca 2022
Na skróty
  • Ravenscourt udostępnił zwiastun zapowiadający Kona II: Brume.
  • Gra studia Parabole jest drugą częścią przygodowego survivalu Kona z 2017 roku.
  • Tytuł będzie miał premierę w 2023 roku i będzie dostępny na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch oraz PC.

Kona, przygodowy survival z 2017 roku kanadyjskiego studia Parabole, doczeka się kontynuacji. Wydawca, Ravenscourt, na swoim kanale na YouTube udostępnił pierwszy zwiastun zapowiadający Kona II: Brume. Gra ma ukazać się w 2023 roku i będzie dostępna na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.

Pierwszoosobowa przygodówka dla jednego gracza osadzona będzie, tak jak poprzednia część, w północnej Kanadzie w 1970 roku. Zwiastun nie zdradza zbyt wiele, prezentując zaśnieżone scenerie, fragmenty kanadyjskiego miasteczka i psi zaprzęg na pustkowiu.

Zapowiedź Kona II: Brume – co wiemy o grze?

W pierwszej części gry prywatny detektyw Carl Faubert został wezwany do położonej w północnej Kanadzie łowieckiej posiadłości w celu wyjaśnienia miejscowych przypadków wandalizmu. Zaskoczony nagłą śnieżycą, główny bohater musiał stawić czoła siłom natury i rozwiązać zagadkę dziwnych wydarzeń, jakie miały miejsce w okolicy.

W nadchodzącej kontynuacji detektyw będzie miał do rozwiązania kolejne śledztwo. W małym górniczym miasteczku w północnej Kanadzie pojawia się tajemnicza mgła o nazwie Brume, naruszając porządek natury. Zadaniem bohatera będzie eksploracja fikcyjnej krainy Manastanu, odszukanie ofiar oraz ocalałych po tragicznej w skutkach lawinie i odkrycie prawdy dotyczącej pochodzenia Brume. Okolice miasteczka i pobliskie jeziora Carl odwiedzi za pomocą psiego zaprzęgu.

Nastrojowa interaktywna opowieść będzie kładła duży nacisk na wątek detektywistyczny, zbieranie poszlak i wskazówek. Podobnie jak w poprzedniej odsłonie, istotny też będzie aspekt survivalu – przeżycia w nieprzyjaznych warunkach zaśnieżonych kanadyjskich pustkowi i zmierzenia się z dziką przyrodą.

Kona II: Brume ma już swoją stronę na Steamie, gdzie można dodać grę do listy życzeń.

UWaga! Gorące informacje!