Zamiast Portala 3 dostaniemy remaster jedynki. Kto otrzyma go za darmo?

Valve nieco nas zaskoczyło, jeśli chodzi o serię Portal. Zamiast wyczekiwanej trzeciej odsłony serii dostaniemy zremasterowaną pierwszą część.

21 września 2022

Ach Portal. Jest to już kultowa seria składająca się z dwóch odsłon i od lat czekamy na trzecią część. Niedawno Mateusz pisał dla was o szansach na powstanie Portal 3. Teraz jednak szydło wyszło z worka i wiemy, że Valve ma nieco inne plany. Zamiast trójki dostaniemy zremasterowaną pierwszą część.

Nadchodzi Portal RTX

Pierwszy Portal wyszedł w 2007 roku i wtedy nie odstawał zbytnio pod kątem grafiki. Niestety dziś, po prawie 15 latach widzimy, że gra się zestarzała i Valve postanowił coś z tym zrobić. Z wykorzystaniem narzędzi pokroju NVIDIA RTX Remix produkcja zostanie znacznie odświeżona, a jej wygląd poprawiony. Takie cuda są możliwe dzięki najnowszym technologiom, które zobaczyliśmy na Konferencji NVIDIA GTC, którą opisał dla was Kacper.

logo Portal RTX
Źródło: Steam

Twórcy nie ograniczą się jednak tylko do poprawy odbić i cieniowania, ale powstaną też nowe tekstury i ogólna poprawa działania tytułu dzięki technologiom DLSS 3 i Reflex. Trzeba przyznać, że na trailerze wygląda to rewelacyjnie.

Portal RTX ma trafić na Steama już w listopadzie, a każdy posiadacz oryginału otrzyma go za darmo. Niestety nie wiemy, czy remaster będzie można kupić osobno, czy trzeba będzie zakupić pierwsze wydanie, ale jak tylko ta informacja się ukaże, to was poinformujemy.

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!