fbpx

Sherlock Holmes: The Awakened od Frogwares dostaje dokładną datę premiery i nowy zwiastun

6 marca 2023,
22:03
Amira El Berrah

Może i prosty detektyw nie jest w stanie stanąć przeciwko bogu kultystów Cthulhu, ale wie jak przeciwstawić się innemu człowiekowi. Pojawił się nowy zwiastun Sherlock Holmes: The Awakened, a wraz z nim oficjalna data premiery gry. Mniej więcej za miesiąc otrzemy się o niewytłumaczalny strach, mącący w najlogiczniej myślących umysłach.

Sherlock odwrócony tyłem w cylindrze na głowie

Mimo wcześniejszych informacji na temat premiery Sherlock Holmes: The Awakened, która miała się odbyć w marcu bieżącego roku, studio Frogwares podało nam uaktualnioną, ostateczną datę. Z nowego zwiastuna dowiadujemy się, że gra będzie dostępna 11 kwietnia 2023 roku na PlayStation 4 i 5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch i PC.

Sytuacja na Ukrainie odsunęła trochę w czasie datę premiery Sherlock Holmes: The Awakened, jednak nie jest to znaczne opóźnienie. W zeszłym miesiącu gracze mieli okazję poczuć klimat produkcji dzięki grywalnemu demo.

Premiera Sherlock Holmes: The Awakened już niedługo

W najnowszym zwiastunie zagłębiamy się jeszcze bardziej w świat zagadek inspirowany mitologią Cthulhu z udziałem Sherlocka Holmesa i Johna Watsona. W tym remake’u wyruszymy udaremnić plany wyznawców kultywujących boga Eldritcha, a z pozoru błahe zadanie rozwinie się do wręcz szaleńczej rozgrywki. Zwłaszcza jeśli tak jak Sherlock uważamy, że nie ma na tym świecie nic, czego nie da się wyjaśnić.

Kupując lovecraftowski thriller w przedsprzedaży możemy zdobyć za darmo zestaw The Sleuth’s Attire. Tytuł będzie dostępny w trzech różnych edycjach:

  • Standardowej;
  • Deluxe z pakietem zadań pobocznych i sześcioma ekskluzywnymi strojami;
  • Premium, dostępnej tylko i wyłącznie na PC, w której będzie zawarta cała edycja Deluxe wraz z cyfrowym artbookiem i ścieżką dźwiękową.

Jako bonus w przedsprzedaży Sherlock Holmes: The Awakened zostały również potwierdzone trzy niestandardowe stroje dla Sherlocka i Johna.