fbpx

Sherlock Holmes: The Awakened nadchodzi. Zanurkujmy w gameplayu gry od Frogwares

W najnowszej odsłonie Sherlock Holmes: The Awakened, która przy dobrych wiatrach trafi do nas już w marcu tego roku, Sherlock Holmes i Dr John Watson będą musieli zmierzyć się z na pierwszy rzut oka trywialną sprawą. Nie będzie to jednak tak przyjemna i łatwa zagadka, gdyż nasi bohaterowie dosłownie otrą się o szaleństwo w lovecraftowskim stylu. Więcej dowiemy się z nowego gameplayu.

Na skróty
  • Premiera Sherlock Holmes: The Awakened ma odbyć się w marcu 2023 roku.
  • Produkcja jest remakiem wersji z 2006 roku o tym samym tytule.
  • Studio Frogwares opracowuje grę na silniku Unreal Engine 4.
  • Fabuła nawiązuje do mitologi Cthulhu H. P. Lovecrafta.

Na początku 2023 roku odbędzie się premiera Sherlock Holmes: The Awakened na PlayStation 4 i 5, Nintendo Switch, Xbox Series X, Xbox One i PC. Przygodowy horror wydawany przez Frogwares otrzymał 6 lutego zwiastun ze szczegółowymi informacjami na temat rozgrywki.

Jaka zagadka budzi grozę i szaleństwo w Sherlock Holmes: The Awakened?

Wraz z wojną na Ukrainie rozwój Sherlock Holmes: The Awakened zatrzymał się, ale pomimo trudności ukraińskie studio Frogwares nadal chce wydać tytuł w 2023 roku. Producenci w nowym zwiastunie przedstawiają nam niektóre z mechanizmów rozgrywki, co daje wgląd w świat produkcji.

Sherlock Holmes: The Awakened jest remakiem gry wydanej w 2006 roku pod tym samym tytułem. Produkcja ma pojawić się w marcu 2023 roku, a w niej tytułowy Sherlock Holmes wraz ze swoim partnerem Johnem Watsonem zostaną skonfrontowani ze złowrogą sektą czczącą starożytne bóstwo. Bohaterowie będą musieli zmierzyć się z niebezpiecznymi kultystami Cthulhu.

Akcja poprzedniej wersji tytułu rozgrywa się w 1884 roku, a Holmes i Watson dopiero zostają w niej światowej sławy detektywistycznymi partnerami. Fabuła gry nie będzie jednak kopią poprzednika. Twórcy postanowili wprowadzić mnóstwo zmian tak, aby była ona faktycznie kontynuacją Sherlock Holmes: Chapter One oraz uwydatnić rozwój relacji pomiędzy Sherlockiem Holmesem i Johnem Watsonem jaki nastąpił ze względu na tę konkretną sprawę, nad którą pracowali.

Historia remake’u gry opracowywanej przez Frogwares na silniku Unreal Engine 4, dzięki któremu tytuł zyska nowoczesną grafikę i animacje, rozpocznie się kilka lat po wydarzeniach z Sherlock Holmes: Chapter One.

Sherlock stojący na przeciw mentalnej zagadki w kamieniach
Frogwares

Czego możemy spodziewać się po gameplayu?

Rozgrywka Sherlock Holmes: The Awakened zostanie poprowadzona z perspektywy trzecioosobowej, a sterować będziemy głównie Sherlockiem, chociaż w kilku określonych momentach zyskamy okazję wcielić się w Johna Watsona. Świat gry nie będzie w pełni otwarty. Lokalizacje, które będziemy mieli okazje eksplorować w poszukiwaniu zadań i wskazówek to Londyn z czasów wiktoriańskich, znajdujący się w Szwajcarii nawiedzony szpital psychiatryczny Black Edelweiss, Nowy Orlean i bagna w Luizjanie czy szkockie wybrzeże.

W grze przeprowadzimy rozmowy z poznanymi w trakcie śledztwa postaciami, dzięki czemu odnajdziemy przydatne nam do rozwiązywania zagadek wskazówki. Wraz ze zdobywanymi przez nas poszlakami zbliżymy się do meritum tajemnicy. Do dyspozycji mamy również:

  • tryb wyobraźni, dzięki któremu Holmes może odtwarzać kluczowe wydarzenia;
  • tryb koncentracji, który pozwala spojrzeć na miejsce zbrodni i ujrzeć najistotniejsze szczegóły;
  • system wywiadowczy umożliwiający graczowi wyłowienie kluczowych w śledztwie wskazówek;
  • Pałac Umysłu, gdzie uporządkujemy wszystkie elementy.

Konstrukcja Pałacu Umysłu, jednej z umiejętności jakie posiada Holmes jest równocześnie odzwierciedleniem stanu psychicznego protagonisty. Kontakt z nadprzyrodzonymi bytami stopniowo doprowadza bohaterów do szaleństwa, co możemy zobaczyć poprzez coraz bardziej chaotyczne przedstawienie Pałacu Umysłu.

Umysł Sherlocka będzie pogrążał się w szaleństwie, zbliżając się do prawdy, koszmary z innego świata będą cię ścigać na każdym kroku, każda halucynacja jest mentalną zagadką do rozwiązania. Znajdź subtelne wskazówki w twoim środowisku i odkryj najbardziej nieoczekiwane i fascynujące sposoby ucieczki od tego szaleństwa.

Sherlock Holmes The Awakened – Gameplay Deep Dive

Wraz z rozwojem rozgrywki i zdobywanymi przez użytkownika punktami, będzie on mógł odblokować różne nagrody. Wśród nich znajdą się nowe stroje i szkice koncepcyjne czy ciekawostki i przedmioty kolekcjonerskie, jak miedzy innymi Necronomicon.