Islets, czyli przygodowa platformówka, jest do odebrania za darmo w EGS

28 marca 2024,
19:36
Dorota Żak
Boss w Islets

Za rogiem Wielkanoc, więc wiele osób z pewnością wykorzysta wolny świąteczny czas, aby w coś zagrać, ponadrabiać tytuły z listy wstydu, albo wrócić do znanych już gier. Oczywiście najpierw trzeba zastanowić się nad wyborem jakiejś produkcji. Z pomocą przychodzi Epic Games Store, przynosząc, jak co czwartek, kolejną darmową grę do odebrania. Tym razem wypadło na Islets, które będzie dostępne od 28 marca do 4 kwietnia.

Wspomniana gra to przygodowa metroidvania. Wcielimy się w niej w bohatera o imieniu Iko, którego zadaniem stanie się poskładanie świata rozbitego na kawałki w jedną całość. W tym celu odwiedzimy lewitujące wyspy, łącząc je później ze sobą. Powroty do zwiedzonych wcześniej lokacji pozwolą nam odkryć ich sekrety. Po drodze spotkamy licznych wrogów, ale też nowych przyjaciół i rozwiniemy swoje umiejętności. Przy okazji popatrzymy trochę na miłą dla oka grafikę oraz całkiem uroczo zaprojektowane postaci. Poniżej zostawiamy zwiastun Islets na zachętę.

Poznaliśmy już także gry, które odbierzemy za tydzień. Od 4 do 11 kwietnia do swojego konta Epic Games Store dodamy The Outer Worlds: Spacer’s Choice Edition oraz Thiefa. Pierwsza z propozycji może nieco dziwić, w końcu pojawiła się ona na platformie całkiem niedawno, bo w grudniu 2023 roku. Jeśli jednak wtedy ją przegapiliście, jest okazja, żeby niedługo to nadrobić. Druga gra to z kolei coś dla fanów skradanek.