Starfield Direct przedstawia prawie godzinę rozgrywki. Prezentacja zdradza niektóre mechaniki

12 czerwca 2023,
08:00
Arek Grabowski
Bohater Starfield w futurystycznym kombinezonie

Podczas prezentacji Starfield Direct dostarczono informacji dotyczących wielu mechanik, które zobaczymy w grze. Pokaz odbył się od razu po Xbox Games Showcase. Twórcy zaprezentowali tworzenie postaci, eksplorację galaktyki, walkę, modyfikowanie statku i nie tylko.

Według Todda Howarda z Bethesdy Starfield będzie zawierał „ponad 1000 światów”. Na potwierdzenie tych słów podczas prezentacji pokazano powierzchnię planety, a na niebie znajdował się księżyc. Todd Howard podkreślił, że tam również można się dostać.

Czego o Starfieldzie dowiedzieliśmy się z ostatniej prezentacji?

Twórcy zaznaczają, że Starfield będzie oferował „zupełnie nowy system animacji”. Gracz będzie mógł przełączać się między kamerą z pierwszej i trzeciej osoby. Zaprezentowano także tworzenie postaci oraz system cech, które mają swoje zalety oraz wady dla gracza.

W grze znajdzie się pięć drzewek umiejętności, a każdy ich stopień będzie miał cztery oddzielne rangi. Wiemy również, że gracze będą mogli wykonywać misje na wiele różnych sposobów. Można wykorzystać rozmowę z postaciami, skradanie się oraz klasyczne „głośne” wejście.

W portach kosmicznych będą znajdować się technicy statków. Mają oni oferować określone ulepszenia statku oraz opcje jego dostosowywania – te będą dostępne tylko z podziałem na regiony. Podczas pokazu ujawniono także kilku kompanów, którzy mogą dołączyć do gracza. Niektórzy z nich mają także opcję romansu.

Gracze będą mogli tworzyć swoje bazy wypadowe. Broń także jest w pełni konfigurowalna jak statek kosmiczny. Warto zauważyć, że planety będą miały różne poziomy grawitacji.

Podczas prezentacji ujawniono także edycję limitowaną zegarka Starfield, który występuje także w grze. Oficjalnie go zaprezentowano aż pół roku po tym, jak jego zdjęcia pierwotnie zaczęły wyciekać do sieci.