fbpx

Razer przedstawia modułowe biurko oraz wibrujący fotel dla graczy

7 stycznia 2022,
14:45
Maciej Krause

Firma Razer na targach CES 2022 zaprezentowała swoje kolejne dwa produkty. Nowością jest modułowe biurko Project Sophia oraz wibrujący fotel Enki Pro HyperSense. Na ten moment są to prototypy, więc nie znamy ceny ani daty dostępności.

Razer Project Sophia - design modułowego biurka

Razer na targach CES 2022 prezentuje bardzo ciekawe nowości. Wcześniej producent przedstawił nowe laptopy gamingowe z serii Blade oraz smartwatch stworzony we współpracy z firmą Fossil. Teraz dowiedzieliśmy się o prototypie modułowego biurka Razer Project Sophia oraz o wibrującym fotelu Enki Pro HyperSense.

CES 2022. Razer Project Sophia – modułowe biurko dla każdego

Razer Project Sophia to dopiero prototyp, stąd nie można jeszcze mówić ani o jego cenie, ani też o dacie premiery. Dzięki 13 modułom, które posiada biurko, możemy skonfigurować każdą sekcję oddzielnie. Moduły zostały zaprojektowane z myślą o wszystkich typach użytkowników, a twórcy mogą umieszczać w nich digitizery z ekranem dotykowym, tablety i kreatywne narzędzia do wprowadzania danych w celu usprawnienia skrótów klawiszowych i makr, podczas gdy gracze mogą zamiast tego skupić się na modułach zapewniających wysoką wierność dźwięku i niesamowitą wydajność wizualną, dodając system dźwięku przestrzennego THX i monitor o wysokiej częstotliwości odświeżania. Streamerzy mogą przekształcić Project Sophia w pełną konfigurację transmisji wraz z kamerą, mikrofonem i sterowaniem strumieniem, podczas gdy ci, którzy szukają bardziej wydajnego środowiska pracy, mogą efektywnie i wygodnie wykonywać wiele zadań jednocześnie, korzystając z modułu skrótów klawiaturowych, bezprzewodowej ładowarki i podgrzewacza do filiżanek.

Spód biurka Project Sophia
Źródło: Razer

Sercem Project Sophia jest dostosowana płytka drukowana wyposażona w najnowocześniejsze podstawowe komponenty, w tym najnowszy procesor Intel i procesor graficzny NVIDIA do obsługi zadań wymagających największej ilości zasobów. Aby zmaksymalizować miejsce na biurku, wszystko to mieści się w smukłej obudowie, która magnetycznie zatrzaskuje się pod szklanym blatem, który można równie łatwo odłączyć w celu zainstalowania nowych ulepszeń, co pozwala użytkownikowi szybko stworzyć system wymagany do danego zadania.

Pasek LED na krawędzi biurka
Źródło: Razer

Biurko jest wyłożone diodami LED, które można zsynchronizować z oprogramowaniem Razer Chroma RGB, a także jest wyposażone w wyświetlacz OLED nowej generacji o rozmiarze 65 lub 77 cali.

Razer Enki Pro HyperSense – wibrujący fotel gamingowy

Na targach CES 2022 zapowiedziano również Enki Pro HyperSense, zaawansowany fotel do gier z wysokiej jakości haptyką. Oparty na popularnym projekcie fotela Enki Pro, Enki Pro HyperSense wyposażony jest w moduł wibrujący opracowany wspólnie z D-BOX. Użytkownicy będą cieszyć się większą głębią i otoczeniem, ponieważ muzyka, efekty dźwiękowe i ścieżki dźwiękowe będą zarówno dobrze odczuwalne, jak i słyszane.

Razer Enki Pro HyperSense - wygląd wibrującego fotela
Źródło: Razer

Fotel oferuje wsparcie ponad 2200 gier, filmów i tytułów muzycznych, w tym gier, takich jak F1 2021, Forza Horizon 5 i Assassin’s Creed Valhalla. Firma zapewnia, że gracze nie tylko poczują dosłownie każdy zakręt na torze, ale także będą otoczeni swoją grą dzięki fizycznym informacjom zwrotnym zapewnianym przez haptykę Enki Pro HyperSense. Nawet produkcje, które nie są bezpośrednio obsługiwane przez oprogramowanie, nadal mogą być odtwarzane z efektem haptycznym za pośrednictwem Direct Input Haptics, w którym wejścia kontrolera, klawiatury i myszy będą generować fizyczne wibracje podczas użytkowania.

Razer Enki Pro HyperSense jest zasilany przez zaawansowany silnik haptyczny, który został opracowany do symulacji szeregu wibracji, tekstur i ruchów. Dzięki 65000 odmianom haptycznych wibracji, system dotykowy zapewnia symulowanie przeciążeń ±1 G i ma możliwość odchylenia w pionie i do tyłu ok. 4 cm. Synchronizacja w czasie rzeczywistym zapewnia, że ​​wszystkie informacje zwrotne są dostarczane natychmiast, z czasem reakcji do 5 ms.

Źródło: informacja prasowa