Grand Theft Auto 6 pojawi się jesienią 2025 roku

20 maja 2024,
12:50
Arek Grabowski
Główna bohaterka GTA 6 w samochodzie

Take-Two Interactive potwierdziło, że Grand Theft Auto 6 pojawi się jesienią 2025 roku. Dokładniejsza data na ten moment nie jest znana. Ta informacja wypłynęła podczas czwartkowej rozmowy telefonicznej dotyczącej wyników finansowych za 2024 rok.

Nasze prognozy odzwierciedlają zawężenie wcześniej ustalonego przez Rockstar Games okna kalendarza 2025 do jesieni kalendarza 2025 dla Grand Theft Auto VI.

Jesteśmy przekonani, że Rockstar Games zapewni niezrównaną rozrywkę, a nasze oczekiwania co do komercyjnego wpływu tytułu stale rosną.

Take-Two Interactive

Pierwszy trailer GTA 6 pobił aż 3 rekordy Guinessa. To najbardziej wyczekiwana gra w historii branży. Jakakolwiek informacja spotyka się z ogromnym odzewem ze strony społeczności. Mimo wszystko Rockstar wciąż nie potwierdza powstawania wersji PC. Na jesień najprawdopodobniej zobaczymy tylko wydanie konsolowe Grand Theft Auto 6.

Czy jest szansa na opóźnienie Grand Theft Auto 6?

Przez pewien czas pojawiały się pogłoski, które wskazywały na potencjalne opóźnienie premiery gry do 2026 roku. Take-Two potwierdziło jednak, że tytuł powstaje „zgodnie z harmonogramem”. Wszelkie poprzednie rozmowy o opóźnieniu były jedynie „czystymi domysłami”. Take-Two rozwiało więc wszelkie wątpliwości.

Rocsktar Games od początku planowało wydanie GTA 6 jesienią 2025 roku. Nigdy nie zakładano początku roku jako moment premiery. Od czasu wydania pierwszego zwiastuna firma celuje właśnie w jesień. Warto wiedzieć, że w czasie prac data premiery jeszcze może ulec zmianie.