Master of Magic – zapowiedziano remake strategii z lat 90.

Pamiętacie jeszcze Master of Magic, w którym walczyliśmy z innymi czarodziejami o tytuł mistrza magii? Jeśli tak, mamy dla was dobrą wiadomość: gra otrzyma remake, który będzie dobrą okazją, żeby do niej wrócić.

12 maja 2021
Na skróty
  • Master of Magic, strategia RPG, doczeka się wkrótce remake’u.
  • Projektem zajmie się polskie studio MuHa Games.
  • Remake ma być jak najwierniejszy oryginałowi i znajdziemy w nim znane już nam treści.

W 1994 roku osoby zainteresowane grami miały okazję zapoznać się z tytułem Master of Magic, połączeniem RPG-a i strategii w świecie fantasy. Mogliśmy wcielić się w niej w potężnego czarodzieja, który za pomocą silnych zaklęć rozprawia się z zastępami wrogów i jednocześnie przewodzi własnym oddziałom. Gra wyszła spod skrzydeł studia SimTex, a wydało ją Slitherine Ltd. Nie trzeba chyba dodawać, że stała się całkiem popularna.

Przeskoczmy teraz do roku 2019. Wtedy właśnie o przejęciu praw do gry informuje Slitherine Software i zaczynają się spekulacje, czy możemy spodziewać się jakiegoś remake’u. Około półtora roku później okazuje się, że przewidywania były prawidłowe i tak, Master of Magic otrzyma odświeżoną wersję. Za jej wykonanie odpowiedzialne jest polskie studio MuHa Games.

Master of Magic – plany na remake

Odświeżone Master of Magic ma być przede wszystkim wierne oryginałowi. Założenia fabularne, cele i mechanika pozostaną takie same, jak w wersji z lat 90. Oznacza to, że nadal będziemy mogli wybrać postać z grupy 14 dostępnych czarodziejów, zdecydować się na jedną z 5 różnych szkół magii i zarządzać w walce 14 rasami, m.in. orkami czy elfami. Dużo swobody mamy także, jeśli chodzi o specjalne umiejętności (60 na liście), zaklęcia (ponad 200 do poznania) oraz magiczne przedmioty (ponad 250). Wszystko to pozwoli nam rywalizować z innymi czarodziejami o tytuł mistrza magii.

Głównym zadaniem, jakie stawia przed sobą MuHa Games, jest przedstawienie klasycznej gry nowym odbiorcom. Mają w tym pomóc drobne zmiany, które pojawią się w remake’u i o których opowiada w krótkim wywiadzie Mila „Yuuki” Undro ze studia. W nowej wersji Master of Magic mapy nie będą już opierać się na kwadratach, a na heksagonach, co ma ulepszyć nieco rozgrywkę. Dodatkowo postaci czarodziejów zyskają graficzny upgrade.

Aktualnie remake Master of Magic znajduje się na etapie wczesnej alfy, ale MuHa Games obiecuje informować na bieżąco o postępach nad projektem. Gry możemy spodziewać się w 2022 roku, choć na razie nie podano dokładniejszej daty premiery.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!