Razer zapowiada swoje najnowsze laptopy z serii Blade z topowymi podzespołami na pokładzie

Firma Razer podczas targów CES 2022 zaprezentowała swoje najnowsze laptopy z serii Blade. Producenci przedstawiali trzy modele, każdy z nich uzbrojono w kartę graficzną z serii RTX 3000. Zdecydowanie jest na co czekać. Urządzenia trafią do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.

5 stycznia 2022

Firma Razer, wiodąca globalna marka produkująca sprzęt dla graczy, na targach CES 2022 zaprezentowała swoje najnowsze modele laptopów z serii Blade. Wśród nich Razer Blade 14, Razer Blade 15 i Razer Blade 17. Wszystkie urządzenia wyposażono w niedawno ogłoszony procesor graficzny RTX 3080 Ti. Karty graficzne w laptopach są oparte na architekturze Ampere, z rdzeniami RT drugiej generacji do ray tracingu i rdzeniami tensorowymi trzeciej generacji do obsługi DLSS i sztucznej inteligencji. Najnowsza czwarta generacja technologii Max-Q, z optymalizacją procesora, szybkim skalowaniem rdzenia i funkcją Battery Boost 2.0, dodatkowo zwiększa wydajność i żywotność baterii.

Dwa laptopy Razera obok siebie
Źródło: Razer

CES 2022. Razer Blade – najnowsze laptopy dla graczy i twórców

Nowe wersje Razer Blade 14, 15 i 17 są dostarczane z preinstalowanym systemem Windows 11. Laptopy posiadają różne wejścia i złącza, w zależności od modelu, od USB-C przez HDMI 2.1 po szybki czytnik kart SD UHS-II. Razer Blade prezentuje się niezwykle ciekawie dzięki aluminiowej obudowie frezowanej CNC. Zaprojektowane z myślą o dobrym samopoczuciu graczy, nowe urządzenia mają odświeżoną konstrukcję klawiatury z nieco większymi klawiszami, a ta dodatkowo jest zasilana przez oprogramowanie Razer Chroma RGB. Zmieniony projekt obejmuje również laserowo wycinane głośniki, udoskonaloną konstrukcję zawiasów z cieńszym profilem i dodatkową wentylację z dobrze zaprojektowanymi gumowymi nóżkami, aby zapewnić możliwie jak najwydajniejsze chłodzenie.

Blade 14 – model z procesorem Ryzen 6000

Razer Blade to 14-calowy laptop do gier, który oferuje procesor Ryzen 9 6900HX, działający przy wsparciu 16 GB pamięci DDR5. Blade 14 jest niezwykle cienkim, lekkim i kompaktowym urządzeniem o nienagannej wydajności. Dzięki nowemu przełącznikowi MUX, laptop może zwiększyć wydajność dzięki wykorzystaniu samodzielnej karty graficznej do obsługi gier na wewnętrznym wyświetlaczu. Dodatkowo na ekranie zastosowano powłokę odporną na odciski palców i kamerę internetową 1080p IR, która obsługuje Windows Hello.

Razer Blade 14 - design laptopa
Źródło: Razer

Razer Blade 15 – laptop ze świetnym ekranem

Razer Blade 15 wyposażono w najnowszy ️procesor Intel Core 12. generacji. Mowa tutaj o i9-12900H, który będzie obsługiwał wysokie częstotliwości do 5,0 GHz. Urządzenie będzie dostępne z ekranami Full HD 360 Hz i QHD 240 Hz, a także z zupełnie nową konfiguracją UHD 144 Hz. Wyświetlacz pokrywa 100% gamy kolorów DCI-P3, aby zapewnić doskonałą klarowność i kontrast podczas grania lub tworzenia.

Wygląd modelu Blade 15
Źródło: Razer

Blade 17 – urządzenie z ośmioma głośnikami i pojemna baterią

Laptop Razer Blade 17 uzbrojono w ten sam procesor, co model Blade 15. Urządzenie oferuje łącznie aż osiem głośników. Wspierani przez platformę NVIDIA Studio, twórcy zyskują także akcelerację RTX w ponad 70 najpopularniejszych aplikacjach kreatywnych oraz pakiet ekskluzywnych aplikacji: NVIDIA Omniverse, Broadcast i Canvas. Baterii w urządzeniu ma pojemność 82 Wh.

Razer Blade 17 - wygląd urządzenia
Źródło: Razer

Ceny i dostępność najnowszych laptopów Razer Blade

  • Razer Blade 14 – 2199,99 euro (ok. 10 000 złotych) – w sklepach 10 lutego
  • Razer Blade 15 – 2799,99 euro (ok. 12 780 złotych) – w sklepach 25 stycznia
  • Razer Blade 17 – 2999,99 euro (ok. 13 700 złotych) – w sklepach 25 stycznia

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!