Dying Light 2 – Techland zapowiada ciekawy system rozwoju postaci

Skoki, ciosy i inne wygibasy w Dying Light 2 Stay Human. Techland pokazał drzewka umiejętności, których wiele zaczerpnięto z kultowej pierwszej części.

7 stycznia 2022
Na skróty
  • W Dying Light 2 dostępne będą dwa drzewka rozwoju: walka i parkour.
  • Premiera gry odbędzie się już 4 lutego bieżącego roku.

Techland za pomocą Twittera i YouTube’a pochwalił się drzewkami umiejętności, którymi dysponuje postać w Dying Light 2. Wykonując określone czynności w grze, będziemy zdobywali punkty doświadczenia w dwóch różnych obszarach: parkourze oraz walce.

Przemieszczanie się, skakanie pomiędzy budynkami, wspinanie się i inne akrobacje zapełniają nam pasek doświadczenia w parkourze, oczywiście im zgrabniej będziemy to robić, tym więcej punktów zyskamy. Jeżeli chcemy zdobywać punkty doświadczenia w walce, to musimy (tak, zgadliście) walczyć. Ciosy, kopniaki, dekapitacje i ataki łączone, które będą nagradzane większą liczbą punktów. Oczywiście podczas wykonywania zadań można zdobyć dodatkowe punkty.

Rozwój postaci w Dying Light 2? A komu to potrzebne?

Każdemu! Rozwój postaci zapewnia dodatkowe umiejętności pozwalające np. dotrzeć tam, gdzie wcześniej się nie dało. Dodatkowo nowe umiejętności pozwolą nam walczyć na nowe sposoby. Dla przykładu umiejętność Grapple (bardzo podobna do tej w pierwszej części Dying Light) umożliwi rzucenie biegnącym na nasz przeciwnikiem, wykorzystując jego impet. Inną zaczerpniętą z jedynki umiejętnością jest tzw. Stomp. czyli zmiażdżenie głowy leżącego przeciwnika. W jedynce nawet nie musiał leżeć, bo wystarczyło być lekko wyżej nad zombie (np. na samochodzie), by spokojnie kopać ich po głowach.

drzewa umiejętności w Dying Light 2

Premiera Dying Light 2 Stay Human zaplanowana jest na 4lutego 2022 roku i obejmie wersje na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, a nawet Nintendo Switch (dostępna w chmurze).

Bartosz Sobolewski

UWaga! Gorące informacje!