Studio Frogwares ujawniło zwiastun swojego tajemniczego projektu. Nadchodzi nowy, odświeżony Sherlock

Studio Frogwares – zdobywca MegaGrantu od Epic Games – w końcu ujawniło tytuł swojego sekretnego projektu, znanego do tej pory pod nazwą Palianytsia. Twórcy zdradzili, że przygotowują dla nas remake gry Sherlock Holmes: The Awakened. Nie będzie to jednak remake byle jaki, co doskonale widać po jego klimatycznym zwiastunie.

5 sierpnia 2022
Na skróty
  • Studio Frogwares zapowiedziało remake gry Sherlock Holmes: The Awakened – detektywistycznej przygodówki w lovecraftowych klimatach.
  • Tytuł zadebiutuje w 2023 roku na pecetach i konsolach PS4, PS5 oraz Xbox One, Xbox Series X|S, a także na Switchu. Do sieci trafił już jego klimatyczny zwiastun.
  • Produkcja będzie przebudowana od podstaw, a jej zawartość zostanie wzbogacona zarówno o nowe mechaniki, jak i wątki fabularne.

Wiemy już czym będzie zapowiedziana w maju tego roku Palianytsia, czyli owiany tajemnicą projekt ukraińskiego studia Frogwares. Kilka dni temu twórcy zdradzili, że pod wspomnianą nazwą kryje się remake gry Sherlock Holmes: The Awakaned – lovecraftowej przygodówki z 2006 roku. Choć o samej produkcji mogliśmy usłyszeć już pod koniec lipca, to dopiero kilka dni później została ona zaprezentowana na oficjalnym zwiastunie.

Sherlock Holmes: The Awakened otrzyma pełnoprawny remake

Fundamentalną zmianą w odświeżonej wersji gry będzie przeniesienie jej na silnik Unreal Engine 4. Prócz tego, twórcy planują całkowitą przebudowę tytułu od podstaw, nie tylko w kwestiach graficznych, ale również i mechanicznych, a nawet fabularnych. Wśród planowanych zmian i nowości znajdziemy m.in.:

  • kamerę z perspektywy trzeciej osoby;
  • nowe animacje i cutscenki;
  • dodatkowe wątki fabularne;
  • nowe zadania poboczne;
  • rozbudowany system prowadzenia śledztw;
  • ogólną poprawę interfejsu;
  • masę nowych nagrań głosowych i tłumaczeń na wiele języków.

Studio nie zdradziło jeszcze konkretnej daty premiery produkcji, wiemy jednak, że wstępnie ma ona zadebiutować w 2023 roku na pecetach i konsolach PS4, PS5 oraz Xbox One, Xbox Series X|S, a także na Switchu.

Wraz z zapowiedzią tytułu, Frogwares zorganizowało na Kickstarterze akcję, której celem było uzbieranie środków na bezpieczne sfinalizowanie ostatnich etapów produkcji. Kwota w którą celowali twórcy – czyli 70 tysięcy euro – została zebrana w ciągu zaledwie sześciu godzin, a widoczny na stronie licznik wciąż rośnie, co jasno wskazuje na ogromne zaangażowanie i wsparcie fanów studia.

Postać z gry remake'u gry Sherlock Holmes: The Awakened
Źródło: Studio Frogwares

Nowy Sherlock rodzi się w cieniu wojny

Prócz samej zapowiedzi tytułu, deweloperzy podzielili się z nami również materiałem opisującym realia, z którymi muszą się mierzyć już od prawie pół roku. Nie zapominajmy bowiem, że ukraińskie studio stara się funkcjonować pomimo rosyjskiej inwazji, a wielu z jego pracowników wciąż bierze aktywny udział w obronie swojego kraju.

Ustrzel grową okazję

Nikodem Idziak

UWaga! Gorące informacje!