Sherlock Holmes: Chapter One – Frogwares prezentuje nowy materiał z gry

Sherlock Holmes był już chyba bohaterem każdego możliwego medium. Nic zresztą dziwnego, opowieść o genialnym detektywie daje duże pole do popisu. Wydaje się, że skorzystają z tego również twórcy z Frogwares, przygotowując właśnie Sherlock Holmes: Chapter One. Tym razem pora pochylić się nad młodością słynnego bohatera.

18 czerwca 2021
Na skróty
  • Studio Frogwares podzieliło się nowym materiałem promocyjnym z gry Sherlock Holmes: Chapter One.
  • Jej bohaterem jest sam Sherlock Holmes, który jako młodzieniec rozwiązuje zagadki na wyspie Cordona.
  • Istotnym elementem rozgrywki będzie zaopatrywanie się w odpowiednie przebrania i wykorzystywanie ich w rozmowach z postaciami niezależnymi.

Około tygodnia temu studio Frogwares podzieliło się z nami świeżym zwiastunem nadciągającej gry Sherlock Holmes: Chapter One. Jak można się spodziewać, jej główny wątek dotyczyć będzie rozwiązywania zagadek, doprowadzania przestępców przed wymiar sprawiedliwości i zgłębiania tajników dedukcji – krótko mówiąc, robienia wszystkiego, czym zajmuje się zwykle najsłynniejszy detektyw świata. Część z tych rzeczy możemy zobaczyć w akcji w kolejnym materiale na temat gry. W nowym filmiku twórcy opowiadają pokrótce o lokacjach w grze, jej głównych założeniach i objaśniają system przebierania się za inne postacie, jaki w niej znajdziemy.

Sherlock Holmes: Chapter One

Produkcja Frogwares weźmie na warsztat losy tytułowego bohatera, zanim ten stał się słynnym i uznanym detektywem. W grze przeniesiemy się do przeszłości Sherlocka, który jako dwudziestojednoletni młodzieniec udaje się na Cordonę, śródziemnomorską wyspę pod władaniem Imperium Brytyjskiego. Nie będzie więc tym razem mieszkania na Baker Street i biegania po Londynie. W grze nie spotkamy także Johna Watsona, wiernego towarzysza Sherlocka. Doktora zastąpi inny John, a raczej Jon, ówczesny przyjaciel młodego detektywa. Jego pomoc będzie nieoceniona w rozwiązaniu najistotniejszej dla Sherlocka zagadki, związanej ze śmiercią jego matki. Jak można się przy tym domyślić, oryginalna proza Arthura Conana Doyle’a to raczej inspiracja dla produkcji niż kanon, którego należy się sztywno trzymać.

Punktem wyjścia dla twórców gry jest to, że główny bohater przebywa na wyspie jako obcy, a co za tym idzie, dopiero musi zdobyć zaufanie jej mieszkańców. Nie wszystkie spotkane postacie od razu zdradzą nam swoje sekrety. Czasami niezbędne będzie włożenie odpowiedniego przebrania i ostrożne dobieranie słów, aby ich do tego skłonić. Szeroki zestaw strojów pozwoli nam wtopić się w tłum w różnych klasach społecznych i w pięciu zróżnicowanych dzielnicach Cordony. W każdej z nich trafimy na misje poboczne, wymagające wykorzystania swoich detektywistycznych umiejętności, zebrania dowodów i wysnucia odpowiednich wniosków. W końcu wielkim detektywem nie zostaje się z dnia na dzień.

Lokacja w Sherlock Holmes: Chapter One
W grze trafimy do pięciu różnych dzielnic. Źródło: Steam

Gra ma ukazać się jeszcze w tym roku na PC, PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One i Series S/X.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!