fbpx

Xbox prowadzi rozmowy z partnerami dotyczące założenia sklepu mobilnego

1 grudnia 2023,
13:05
Arek Grabowski
Logo Xboxa

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że Microsoft może planować otwarcie mobilnego sklepu Xbox już w 2024 roku. Firma już teraz prowadzi rozmowy z partnerami w tej sprawie, co potwierdza sam Phil Spencer, szef działu gier. Przejęcie Activision Blizzard miało poprawić zdolność do stworzenia „nowej platformy mobilnej Xbox” i „sklepu z grami nowej generacji”. Phil Spencer wypowiedział się na ten temat w wywiadzie dla serwisu Bloomberg.

To ważna część naszej strategii i coś, nad czym aktywnie pracujemy nie tylko samodzielnie, ale także rozmawiając z innymi partnerami, którzy również chcieliby mieć większy wybór w zakresie sposobu zarabiania na telefonie.

Nie sądzę, by miało to [otwarcie sklepu mobilnego Xbox] nastąpić za kilka lat, myślę, że nastąpi to wcześniej.

Phil Spencer, szef działu Xbox

Społeczność twierdziła, że przejęcie Activision Blizzard ma na celu uzyskanie praw do Call of Duty. Szef Xbox do teraz konsekwentnie uważa tę transakcję za pewne wrota do rozszerzenia działalności. Teraz Microsoft ma więcej możliwości, by wkroczyć także na rynek mobilny.

Według Microsoft rynek gier mobilnych to kluczowa dla rozwoju kwestia

Phil Spencer już dawno zauważył ogromny potencjał rynku gier mobilnych. Microsoft zamierza inwestować w tę właśnie branżę. Activision Blizzard jest w tym temacie doświadczone – to właściciele takich IP jak Candy Crush czy Call of Duty Mobile lub Diablo Immortal.

I większość ludzi nie spodziewałaby się, myślę, że nie spodziewałem się, że Activision będzie tak wysoko, dzięki pracy Candy Crush King, a także pracy Call of Duty Mobile, Warzone, które robili, Diablo Immortal.

Chcę więc uczyć się od tych zespołów, ponieważ uważam, że kluczowe znaczenie ma dla nas spełnienie pełnej obietnicy ponad dwóch miliardów grających osób, możliwość dotarcia do ponad trzech miliardów osób grających w gry wideo, dotarcia do coraz większej liczby osób, aby ludzie, którzy grają tylko na telefonie, uznali Xbox za coś, co jest dla nich interesujące.

Nie oznacza to, że chcę przekształcić wszystkie nasze franczyzy we franczyzy mobilne. Nie oznacza to, że wszystko przejdzie na model free-to-play. Myślę, że różnorodność modeli dystrybucji i modeli biznesowych jest mocną stroną naszej platformy.

Phil Spencer, szef działu Xbox

Nie wiemy na ten moment, kiedy potencjalnie Xbox zdecyduje się otworzyć mobilny sklep z aplikacjami. Phil Spencer podkreśla, że będzie to wcześniej niż się spodziewaliśmy – mniej niż „kilka lat”, co jest oczywiście dość otwartym terminem.