fbpx

Mickey 17 – teaser nowego filmu Bong Joon-ho z Robertem Pattinsonem

6 grudnia 2022,
18:40
Dorota Żak

Po międzynarodowym sukcesie Parasite Bong Joon-ho powraca do gatunku science fiction. W sieci wylądował już pierwszy – niezwykle krótki – teaser Mickey 17, czyli nowego filmu reżysera z Robertem Pattinsonem.

Robert Pattinson w filmie Mickey 17

Od premiery ostatniego filmu Bong Joon-ho minęły już trzy lata, nie znaczy to jednak, że koreański reżyser spoczął na laurach po dobrym przyjęciu świetnego Parasite. Aktualnie pracuje on nad nowym projektem, który po raz kolejny pozwoli mu sięgnąć po gatunek science fiction, a także poruszyć temat nierówności społecznych, jaki często przewija się w jego twórczości. W nadchodzącej produkcji nazwanej Mickey 17 połączy swoje siły z Robertem Pattinsonem, nie tylko siadając na reżyserskim stołku, ale także przygotowując scenariusz. W sieci pojawił się już pierwszy teaser filmu i choć nie zdradza zbyt wiele, możemy być pewni, że będzie warty seansu. Bong Joon-ho niejednokrotnie udowodnił, że potrafi stworzyć angażujące widza historie.

O czym opowie Mickey 17?

Oparty na książce Mickey 7 Edwarda Ashtona film skupi się na losach tytułowego klona, który kierowany jest do wykonywania niebezpiecznych zadań. W pewnym momencie zyskuje on świadomość na temat swojej sytuacji i odkrywa, że jego kolejna kopia została już przygotowana, aby go zastąpić. Trochę jak w Moon Duncana Jonesa, z tym, że bohater nie przebywa na Księżycu, a w pozaziemskiej kolonii nazwanej Niflheim, gdzie panujące warunki atmosferyczne coraz bardziej utrudniają życie.

Oprócz Roberta Pattinsona, który pojawi się w głównej roli, w Mickey 17 zobaczymy jeszcze Marka Ruffalo, Toni Colette, Stevena Yeuna oraz Naomi Ackie. Film powstaje pod szyldem Warner Bros., a jego premiera zaplanowana jest na 29 marca 2024 roku.