Alan Wake 2 jest najszybciej sprzedającą się grą Remedy Entertainment w historii

16 lutego 2024,
11:08
Arek Grabowski
Alan Wake

Remedy Entertainment potwierdziło, że Alan Wake 2 sprzedał się w około 1,3 miliona egzemplarzy. Oznacza to o około 50% lepsze wyniki niż poprzednia gra studia, czyli Control. Według raportu Remedy Alan Wake 2 jest najlepiej sprzedającą się produkcją w historii firmy. Warto zauważyć, że twórcy ciągle aktualizują i rozwijają grę. Niedawno dodano łatkę umożliwiającą wybór rozdziału, a wcześniej wprowadzono nowe zakończenie. Alan Wake 2 na długo zapisze się w historii branży jako świetny tytuł.

Remedy Entertainment zamierza dalej rozwijać Alana Wake’a 2 i dziękuje graczom

Alan Wake 2 został wydany w październiku 2023 roku. Od tamtego momentu zyskał sporo pozytywnych recenzji i sporą popularność. W ciągu pierwszych trzech miesięcy sprzedano ponad milion egzemplarzy. Dyrektor generalny Remedy, Tero Virtala, wystosował oświadczenie, gdzie informuje o genialnych wynikach Alana Wake’a 2:

Jesteśmy zadowoleni z początku sprzedaży Alan Wake 2. Cena również pozostała na wysokim poziomie, a gra odzyskała już znaczną część wydatków na rozwój i marketing. Będziemy nadal rozwijać grę, aby służyć obecnym fanom i przyciągać nowych graczy i spodziewamy się, że gra będzie nadal dobrze się sprzedawać.

Tero Virtala, dyrektor generalny Remedy Entertainment

Obecnie w przygotowaniu są dwa płatne dodatki do Alana Wake’a 2. Mają one znacząco zwiększyć sprzedaż gry. Najpewniej Alan Wake 2 pozostanie na długo najważniejszą grą, jeśli chodzi o portfolio Remedy Entertainment.