fbpx

Wiedźma kontra parkour w Dying Light 2 – A Huntress and a Hag wprowadza nową zawartość do gry

13 września 2022,
21:59
Maksymilian Matuszak

W Villedor pojawiło się nowe zagrożenie. W drugim rozdziale Dying Light 2 Stay Human staniemy do walki z wiedźmą.

Bohaterka z aktualizacji do Dying Light 2
Na skróty
  • Świeża aktualizacja do Dying Light 2 wprowadza do produkcji nowych przeciwników.
  • Wiedźma ma zostać najsilniejszym wrogiem całej grze.
  • W grze otrzymamy nowe bronie i spotkamy łowczynię Shen Xiu.

Dying Light 2 to kontynuacja hitu z 2015 roku od wrocławskiego studia, która pokazuje, że aby osiągnąć sukces wystarczy słuchać graczy. Sam tytuł naprawił błędy oryginału, a po premierze twórcy dodali również projekt community update.

Drugi rozdział Dying Light 2 już dostępny

Techland wprowadził już drugą fabularną aktualizację o nazwie A Huntress and a Hag, która przynosi nam nowe misje. W świecie Dying Light 2 spotkamy teraz członkinię tajemniczej frakcji Łowców.

Shen Xiu, bo o niej mow,a to wyszkolona wojowniczka. Z jej pomocą zapolujemy na nowych wrogów m.in na wiedźmę będącą groźniejszą odmianą Banshee, która równie niebezpieczną za dnia. Odporna na światło UV, jest dodatkowo szybka i zwinna. Będzie nas atakować z zaskoczenia i unikać ciosów w zwarciu. Jej działania sprowadzą kolejnych zarażonych – Siewców Zarazy. Nie będą się oni różnić od zwykłych ludzi, a po śmierci wybuchną gazem, który szybko zarazi wroga. Na temat rozdziału A Huntress and a Hag i obecnych w nim przeciwników wypowiedział się także Paweł Płaza z Techlandu:

Skupiliśmy się na postawieniu graczy przed wyzwaniem, z którym jeszcze żaden z nich nie miał okazji się zmierzyć. Wiedźma jest ponadprzeciętną przeciwniczką, wystarczająco potężną aby nagiąć zasady gry – od teraz Dzień w Mieście będzie równie niebezpieczny, co Noc. Polowanie trwa, dlatego gracze muszą mieć się na baczności, jeżeli nie chcą stać się ofiarą.

Paweł Płaza na temat drugiego rozdziału do Dying Light 2 Stay Human

Gracze nie pozostaną przy tym bezbronni. Do Dying Light 2 zawitały także nowe bronie, Kusza Łowcy i Balista, a fani broni białej zadowolą się dodatkowo Łomotaczem.