Warhammer Age of Sigmar: Storm Ground – zwiastun pokazuje stronnictwa z gry

Poznaliśmy szczegóły rozgrywki z nadchodzącego Warhammer Age of Sigmar: Storm Ground. Ma to być strategia turowa, w której pokierujemy jedną z trzech dostępnych frakcji.

29 kwietnia 2021
Na skróty
  • W sieci pojawił się zwiastun z gry Warhammer Age of Sigmar: Storm Grounds.
  • Gra ma być strategią turową.
  • Produkcja zadebiutuje 27 maja.

Nowy zwiastun rozgrywki z gry Warhammer Age of Sigmar: Storm Ground skupia się przede wszystkim na pokazaniu stronnictw, jakie znajdą się w tytule, oraz na prostym omówieniu podstawowych mechanik.

Stronnictwa w grze Warhammer Age of Sigmar: Storm Ground

Dużą cześć zwiastuna zajmuje segment poświęcony stronnictwom, jakimi kierować będziemy mogli w grze. Pierwszym z nich są rycerze Stormcast, czyli siły Imperium Sigmara – będą skupiać się na wytrzymałości i ciężkich pancerzach. Obok tego dostępni będą nekromantyczni Nighthaunt, którzy będą charakteryzować się dużą liczebnością. Ostatni są kultyści Nurgle’a zwani Maggotkin, których wyróżnia możliwością zarażania przeciwnych wojowników.

Co jeszcze o rozgrywce mówi nam trailer?

Sama gra będzie turową strategią, w której na raczej małych mapach, podzielonych na hexy, będziemy kierować naszymi oddziałami. Odkrywać będziemy tytułowe Storm Ground, a rozegrać będziemy mogli kampanie każdym z trzech podstawowych stronnictw.

Ważną cechą gry ma być duża możliwość konfigurowania armii. Zbierać będziemy karty z jednostkami, ekwipunkiem oraz bohaterami. Między spotkaniami będziemy mogli wykorzystywać je do zbudowania naszych oddziałów wedle naszych preferencji. Dodatkowo w grze ma być dostępny rozbudowany tryb multiplayer. Również w nim będziemy mogli dowolnie budować naszą armie i mierzyć się z innymi graczami, co także zapewni dodatkowe karty.

Sama gra ma zadebiutować już za miesiąc (27 maja) i być dostępna na PC, PS4, XONE oraz Nintendo Switch. W przyszłym roku produkcja ma dostać upgrade do konsol nowych generacji.

Michał Kaźmirczak

Gamer od 5 roku życia. Gra we wszystko od F1, przez jRPG po strategię. Z wykształcenia marketingowiec, z pasji dziennikarz i mistrz w sesjach papierowych RPG.
UWaga! Gorące informacje!