Bethesda zapowiada grę o Indianie Jonesie

Emocje po ogłoszeniu reaktywacji LucasFilm Games nie zdążyły jeszcze dobrze opaść, a już pojawiają się kolejne interesujące informacje. Studio połączy swoje siły z Machine Games oraz Bethesdą w celu stworzenia gry o przygodach naszego ulubionego archeologa – Indiany Jonesa.

12 stycznia 2021
Na skróty
  • Bethesda zapowiada grę wideo o Indianie Jonesie.
  • Powstanie ona we współpracy z Machine Games i LucasFilm Games.
  • Fabuła gry będzie oparta na zupełnie nowej historii.

Stojące za kilkoma odsłonami Wolfensteina Machine Games oraz dopiero co reaktywowane Lucasfilm Games połączą siły w celu stworzenia gry o Indianie Jonesie. Nad ich działaniami czuwać będzie Bethesda, która przyjmuje na siebie rolę wydawcy tytułu. Jak ogłosiła firma na swoim Twitterze, nowa odsłona przygód Indiany będzie zupełnie nową historią z oryginalnym scenariuszem. Producentem wykonawczym projektu zostanie Todd Howard.

Przy okazji ogłoszenia gry Bethesda zaprezentowała nam króciutki teaser. Zobaczymy w nim zbiór rozmaitych przedmiotów należących do Indiany, w tym rewolwer, bicz i charakterystyczny kapelusz, po który ktoś właśnie sięga. W tle usłyszymy główny motyw muzyczny znany z filmów o charyzmatycznym archeologu.

Nie jest to oczywiście pierwszy raz, kiedy Indiana pojawia się w grze wideo. Filmy z jego udziałem doczekały się licznych growych adaptacji, do tego Indy stał się bohaterem kilku gier LEGO.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!