Lucasfilm Games powraca po niemal 8 latach! Co dalej z grami z uniwersum Star Wars?

Kanały w mediach społecznościowych, entuzjastyczne obietnice i okazyjne wideo – Lucasfilm Games wraca do gry!

12 stycznia 2021
Na skróty
  • Po ośmiu latach od zamknięcia LucasArts niespodziewanie powraca do żywych pod starą nazwą.
  • Nowa marka ma być znakiem identyfikacyjnym wszystkich gier wydanych na licencji Star Wars.

3 kwietnia 2013 roku Disney Company zamknęło podwoje LucasArts (do 1990 roku znanego jako Lucasfilm Games), jednego z najbardziej rozpoznawalnych studiów deweloperskich, tworzącego gry na licencji Star Wars od przeszło 30 lat. Oprócz tego, tamtejsi twórcy mogli poszczycić się wyprodukowaniem ciepło przyjętych przygodówek, takich jak The Secret of Monkey Island czy gry z serii Indiana Jones. Niestety, jak to bywa w świecie biznesu, nowemu właścicielowi imperium George’a Lucasa najwidoczniej nie w smak było dalsze utrzymywanie studia, zaangażowanego głównie w duże produkcje na PC i konsole*. LucasArts przestało istnieć, a wraz z nim tworzone od kilku lat Star Wars: 1313, którego demo jeszcze niedawno zachwycało na pokazach E3 ilością detali i kinowym rozmachem.

*Disney chciał skupić się na rynku gier mobilnych, powątpiewając w sukces nadchodzących konsol ósmej generacji

Grafika z anulowanej gry Lucasfilm - Star Wars 1313

Przejdźmy do sedna. Amerykański gigant skupił się na nowych filmach i serialach, a egranizacje kolejnych produkcji z gwiezdnego uniwersum zlecał zewnętrznym wydawcom (np. Electronic Arts). Nic nie wskazywało na to, aby ten stan rzeczy miał się wkrótce zmienić – aż do wczoraj. Wyobraźcie sobie zdziwienie graczy, kiedy Lucasfilm Games postanowiło nagle, bez żadnego ostrzeżenia powrócić do świata żywych, niosąc za sobą szereg obietnic.

Czemu wskrzeszono Lucasfilm Games?

Oficjalna strona StarWars.com opublikowała oświadczenie, w którym informuje o zreanimowaniu Lucasfilm Games, które od teraz ma być znakiem identyfikacyjnym wszystkich gier wydanych na licencji Star Wars. Oznacza to, że prawdopodobnie nadal nie dojdzie do bezpośredniej produkcji tytułów przez studio, ale będzie ono miało możliwość nadzoru i kontroli nad przebiegiem prac zewnętrznych deweloperów. Z okazji powrotu Lucasfilm Games uruchomiono specjalne kanały społecznościowe na Twitterze oraz Facebooku, na których w przyszłości będziemy mogli odnaleźć informacje o aktualnościach i materiały dla fanów. Poniżej możecie także ujrzeć krótkie wideo, przygotowane specjalnie z okazji wspomnianego wydarzenia.

Powrót Lucasfilm Games ma być początkiem nowej “fazy kreatywności” i intensywniejszego rozwoju growego imperium George’a Lucasa. Pozostaje nam czekać na więcej nowości i trzymać kciuki za produkcje sygnowane nowym logo.

Aleksandra Szmit

Entuzjastka zbierania trofeów i maksowania tytułów, zaglądająca pod każdy wirtualny kamień. Przejawia niezdrowe zafascynowanie pixelartem oraz UI, w wolnej chwili taplając się w fantastyce. Aktualnie studiuje psychologię oraz badanie i projektowanie gier, w czym skutecznie przeszkadza jej własna prokrastynacja.
UWaga! Gorące informacje!