Tatoo Punk, polski symulator cyberpunkowego tatuatora, oficjalnie zapowiedziany

Każdy fan cyberpunkowych klimatów oraz świetnego tatuażu znajdzie swoje miejsce w nadchodzącym tytule od VARSAV Games Studios Tatto Punk, gdzie będzie mógł się wcielić w doświadczonego tatuatora i próbować dotrzeć na szczyt branży.

13 maja 2021
Na skróty
  • Tattoo Punk, czyli cyberpunkowy symulator salonu tatuażu, został oficjalnie zapowiedziany.
  • Za projekt gry odpowiedzialne jest VARSAV Games Studios.
  • Data premiery póki co pozostaje nieznana.

Gatunek gier symulacyjnych doczekał się naprawdę różnorodnych tytułów, które powoli rewolucjonizowały ten rodzaj growej rozrywki. Pomysły, z jakimi wychodzili twórcy, zaskakiwały gracza i wciągały w magiczny świat. Dostaliśmy już symulator chleba (bo kto nie chciałby być chlebkiem?), symulator kozy, chorego gardła, malowania, a nawet kotów i lisów. Posiadając tak szeroki zakres gier z tego gatunku, można by założyć, że nic nas nie zaskoczy. A jednak.

Tattoo Punk - logotypy studia i firmy zaangażowanych w produkcję

Sztuka rysowania, zwłaszcza na ciele osoby tatuowanej, to rzecz precyzyjna, w której liczy się każdy szczegół, każde przysłowiowe pociągnięcie pędzlem. No, zwłaszcza kiedy płótnem jest ludzka skóra, gdzie nie istnieje coś takiego, jak gumka w tradycyjnym rysowaniu, czy Ctrl + Z w malarstwie cyfrowym. Wydawcy ze studia VARSAV Game Studios wraz ze studiem Cyber Rain Games wyszli temu naprzeciw i zaprojektowali grę, w której jedynym sposobem na poradzenie sobie z problemami w skorumpowanym korporacyjnym futurystycznym świecie jest… robienie tatuażów. W Tattoo Punk gracz wciela się w Henrego, tatuatora z własnym studiem, muszącego zarobić na siebie i swojego syna. Celem gry jest utworzenie tak prestiżowego salonu usług tatuatorskich, aby osiągnąć status najlepszego miejsca, gdzie człowiek może nabyć swoją ulubioną cyfro-dziarę. Data premiery gry nie została jeszcze ustalona.

VARSAV Games Studios oprócz nadchodzącego projektu Tattoo Punku posiada w swojej kolekcji również inne tytuły. Jednym z nich jest między innymi symulator pszczoły, podróżującej wesoło po nowojorskim Central Parku, zwiedzając cały owadzi amerykański świat, czy gra Giant’s Uprising, dziki hack’n’slash, gdzie gracz wkracza do świata wypełnionego magią i… gigantami! Firma gamedevowa zapewnia szeroką gamę gier, które przykują oko prawie każdej osoby grającej. Więcej znajdziecie na stronie studia, zarówno wydane już projekty, jak i te dopiero nadchodzące.

Gabriela Zubek

Skromna jak złoty pawilon. Z wykształcenia kulturoznawczyni i filmoznawczyni, sucharoznawczyni z urodzenia. Kocham digital painting, cięty humor i dobrego RPGa. No i koty. Tak, zdecydowanie. Kocham te małe puchate łaziki!
UWaga! Gorące informacje!