Nintendo Switch 2 może otrzymać niestandardowy układ Nvidii zamiast Tegra X1

12 lutego 2024,
12:45
Arek Grabowski
Konsola Nintendo Switch na biurku

W sieci pojawia się coraz więcej informacji o Nintendo Switch 2, które rzekomo będzie miało premierę na jesień tego roku. Wcześniej ujawniono, że prawdopodobnie konsola obsłuży wsteczną kompatybilność. Agencja Reuters natomiast donosi o ważnej części specyfikacji sprzętu. Według niej Nintendo Switch 2 otrzyma niestandardowy układ Nvidii, który będzie napędzał konsolę. Obecnie Nintendo Switch wykorzystuje Tegra X1. Jest to komercyjne rozwiązanie Nvidii – niestandardowy układ najpewniej będzie oferował o wiele lepsze osiągi.

Nintendo obecnie nie komentuje specyfikacji Switcha 2

Nie wiemy, czy konsola rzeczywiście otrzyma niestandardowe układy Nvidii. Są to jedynie doniesienia oparte na wiarygodnych źródłach. Poprzednio informowano, że Nintendo wykorzysta komercyjnie dostępne chipy. Nowe informacje jednak ujawniają nieco inne założenia. Warto wiedzieć, że niestandardowy chip niemal zawsze będzie lepszym, ale i droższym rozwiązaniem.

Na ten moment Nintendo nie komentuje nowych doniesień. Według niedawno ujawnionych informacji jeszcze w tym miesiącu może odbyć się Partner Showcase. To prezentacja, gdzie Nintendo prezentuje nowości. Mimo wszystko społeczność wciąż nie spodziewa się, że tam zobaczymy prezentację Switcha 2.