fbpx

Nintento Switch 2 ze wsteczną kompatybilnością? Tak sugerują doniesienia

12 lutego 2024,
09:45
Jacek Kowal

Nintendo Swich 2 odpali tytuły z pierwszej generacji konsoli? Tak sugerują plotki, które już niedługo mogą się potwierdzić.

Nintendo Switch

Od dawna czekamy, aż Nintendo ogłosi jakiekolwiek informacje na temat następnej przenośnej konsoli Switch. Od niedawna wiemy, że prace nad owym urządzeniem trwają, i wiele wskazuje, że firma ujawni ją jeszcze w tym roku. Do sieci trafiają jednak przecieki na temat nowego systemu.

Nintento Switch 2 odpali gry ze swojej poprzedniczki

Na Twitterze Centro Leaks, które nieraz trafnie przewidywało wydarzenia ze świata Nintendo, pojawił się post zdradzający kilka szczegółów o nadchodzącej konsoli. Możemy się z niego dowiedzieć między innmi, że Switch 2 ma posiadać wsteczną kompatybilność zarówno dla gier cyfrowych, jak i na fizycznych nośnikach, a to nie wszystko.

Drugą istotną informacją jest to, że dzięki wspomnianej kompatybilności twórcy gier będą mogli ulepszać swoje tytuły specjalnie pod większą moc nowej konsoli. Prezentacja sprzętu ma się odbyć w marcu, czyli nie zobaczymy jej podczas zbliżającego się Nintendo Direct, bo dalej utrzymuje się, że pokaz ma się odbyć już w przyszłym tygodniu.

To oczywiście są tylko plotki, ale raz, że pochodzą z dobrego źródła, a dwa, że Nintendo Direct już za pasem, więc kto wie, może Nintendo niedługo wszystko oficjalnie potwierdzi?