fbpx

Polski RPG The Thaumaturge ze zwiastunem fabularnym na Gamescomie. Oto XX-wieczna Warszawa i jej demony

25 sierpnia 2023,
09:00
Kaja Piaścik
Tramwaj jadący nocą po Warszawie w The Thaumaturge

W lutym polskie studio deweloperskie Fool’s Theory oraz wydawca 11 bit studios oficjalnie zapowiedziały grę The Thaumaturge, której akcja rozgrywać się będzie w Warszawie na początku XX wieku. Teraz izometryczny RPG z elementami horroru, turową walką i mechanikami śledztwa otrzymał z okazji Gamescomu fabularny zwiastun z narracją w formie listu pisanego do głównego bohatera, Wiktora, przez jego siostrę.

Demony i Warszawa w The Thaumaturge

Najnowszy trailer skupia się na ekspozycji historii i rodzinnych relacji bohaterów słowami Ligii, siostry Wiktora. Ze strony wizualnej gracze mają z kolei okazję bliżej przyjrzeć się stolicy polski w 1905 roku, czyli Warszawie o wielu obliczach, którą będą zwiedzać w The Thaumaturge, a także jej mieszkańcom.

Zwiastun pokazuje też nieco mroczniejszą stronę świata przedstawionego, a więc ezoteryczne istoty zwane Salutorami, których zdolności mogą być wykorzystywane przez tytułowych Taumaturgów. Stworzenia te wprowadzają do gry nieco horrorowego klimatu.

The Thaumaturge nie ma na tę chwilę planowanej daty premiery. Gra będzie dostępna na PC na Steamie, Epic Games Store i GOG-u, gdzie można dodać ją do wishlisty.

Pierwsze spojrzenie na gameplay przedstawił materiał opublikowany przez twórców jeszcze w pierwszym kwartale roku.