Ubisoft tworzy nowe gry dla Netflixa, w tym Valiant Hearts 2

W trakcie wczorajszego Ubisoft Forward poznaliśmy plany francuskiej firmy na najbliższy czas. Jednym z punktów na liście do zrobienia jest stworzenie trzech nowych gier mobilnych dla Netflixa.

11 września 2022

Wczorajsza prezentacja Ubisoft Forward przyniosła wiele nowości, m.in. pierwszy zwiastun Assassin’s Creed Mirage czy gameplay The Division Heartland. W jej trakcie podzielono się również informacjami na temat produkcji mobilnych powstających dla Netflixa. Po krótkiej zapowiedzi wiemy więc, że Ubisoft przygotuje dla tej platformy streamingowej aż trzy gry: Valiant Hearts 2, Mighty Quest for Epic Loot oraz nową część serii Assassin’s Creed.

Współpraca Ubisoftu z Netflixem
Źródło: Ubisoft

Ubisoft łączy siły z Netflixem

Niestety póki co nie podano zbyt wielu szczegółów na temat nadchodzących produkcji. Valiant Hearts 2 ukaże się w styczniu 2023 roku będzie kontynuacją Valiant Hearts: The Great War, gry przygodowej z akcją w czasie I wojny światowej. Zaprezentuje ona zupełnie nową historię, choć jeszcze nie wiadomo jaką. W tym samym roku zadebiutuje także Mighty Quest for Epic Loot, czyli tytuł określany jako hack-and-slash inspirowany gatunkiem roguelite.

O trzeciej grze, z listy czyli kolejnej odsłonie serii Assassin’s Creed, wiemy tylko tyle, że powstaje. Podobnie jak serial aktorski w uniwersum zakapturzonych zabójców, który również trafi na Netflixa. Ubisoft wykorzystał wczorajszy pokaz, aby przypomnieć, że prace nad produkcją nadal trwają.

Wszystkie wymienione wyżej gry dostępne będą w ramach subskrypcji na dla użytkowników Netflixa na urządzeniach mobilnych. Według zapowiedzi, nie pojawią się w nich reklamy ani mikrotransakcje.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!