Zwiastun Assassin’s Creed Mirage już dostępny! Zobacz wideo od Ubisoftu

10 września 2022,
22:15
Jacek Kowal

Zwiastun Assassin’s Creed Mirage w końcu został zaprezentowany. Wiemy już, w którą stronę podąży seria, ale czy kierunek ten zadowoli graczy? Zobaczcie sami, co dla fanów uniwersum przygotował Ubisoft!

Główny bohater z gry Assassin's Creed Mirage

Nothing is true, everything is permitted„. Te słowa są powtarzane od 15 lat w naszym świecie i zawsze będą kojarzyć się z serią Assassin’s Creed. Podczas Ubisoft Forward zaprezentowano zwiastun niedawno potwierdzonego Assassin’s Creed Mirage i nareszcie możemy zobaczyć, w którą stronę zmierzało będzie uniwersum Asasynów.

Zwiastun Assassin’s Creed Mirage zaprezentowany! Mamy wyczekiwany materiał wideo

Zgodnie z doniesieniami Ubisoftu Assassin’s Creed Mirage ma być podobny do wczesnych odsłon, w których gra nie stawiała tak bardzo na system RPG. Ma to swoje plusy, w końcu wcielamy się w doświadczonego wojownika, a nie kogoś, kogo zabije chłop z widłami tylko dlatego, że ma wyższy poziom.

W zwiastunie możemy zobaczyć inicjację Basima na Asasyna, podczas której zmuszony jest pozbawić się serdecznego palca. Jako że są to czasy przed modyfikacją, koniecznym stało się wykorzystanie ukrytego ostrza, co przez lata było symbolem poświecenia dla Bractwa (z czasem zostało to zastąpione przed wypalenie okręgu, co pierwszy raz widzimy w Assassin’s Creed II).

Owa ceremonia jest przebijana wstawkami z przeszłości bohatera, kiedy to był on złodziejaszkiem, który nie zdołał uciec przed strażą. Wydawałoby się, że to koniec, ale życie ratuje mu tajemnicza postać w kapturze. Szkolenie, misja zabicia celu, walka przy wykorzystaniu bomb dymnych i trucizn. To wszystko zgadza się z teoriami, że seria faktycznie ma wrócić do korzeni, które fani pokochali.

Co z tego wyjdzie? Dowiemy się przy kolejnych informacjach i zapewne pierwszym gameplayu, który na pewno dla was zrelacjonujemy. A tymczasem trzymajcie się i pamiętajcie: nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.