fbpx

Assassin’s Creed Mirage bez elementów RPG? Przecieki zdradzają, że seria powraca do korzeni

30 sierpnia 2022,
19:16
Nikodem Idziak

O potencjalnych pracach nad następną częścią serii Assassin’s Creed mogliśmy usłyszeć już od jakiegoś czasu. Dziś temat ten powrócił ze zdwojoną mocą dzięki sporej dawce przecieków, w kwestii których wypowiedział się również Jason Schraier.

Na skróty
  • Do sieci trafiła spora porcja przecieków odnośnie następnej odsłony cyklu Assassin’s Creed.
  • Wedle ujawnionych informacji, kolejna część otrzyma tytuł Assassin’s Creed Mirage i zabierze nas do średniowiecznego Bagdadu.
  • Część z plotek potwierdził sam Jason Schreier – obeznany w branży gier dziennikarz.
  • 10 września odbędzie się Ubisoft Forward, podczas którego otrzymamy garść oficjalnych informacji odnośnie przyszłości serii.

W sieci zawrzała dyskusja w temacie nowej porcji przecieków odnośnie następnej części serii Assassin’s Creed. Za ich ujawnieniem stoi użytkownik twittera o pseudonimie Rebs Gaming, który to z kolei wywnioskował swoje podejrzenia z materiału opublikowanego na youtubowym kanale j0nathan. Z wyjawionych informacji wynika, że w nowej odsłonie cyklu zabraknie elementów RPG, a całość rozgrywki będzie wiernie nawiązywać do pierwszych części serii. Wieści te można by łatwo potraktować z dużym przymrużeniem oka, gdyby nie fakt, że część z nich zatwierdził sam Jason Schreier – wiarygodny i rzetelny dziennikarz z branży.

Assassin’s Creed Mirage – Jason Schreier potwierdza doniesienia

Dziennikarz przyznał, że o wielu z ujawnionych informacji było mu wiadomo już od jakiegoś czasu. Potwierdził on, że nowy Assassin faktycznie otrzyma tytuł Mirage i rozegra się w średniowiecznym Bagdadzie. Prawdą mają być również wzmianki o powrocie serii do jej pierwotnych założeń, czyli porzuceniu elementów wprowadzonych w Assassins’s Creed Origins – mowu tu prawdopodobnie o rozwijaniu poziomu naszej postaci oraz opcjach dialogowych. Schreier zaznaczył też, że część z plotek jest nieprawdą, za przykład podając rzekomą możliwość eksploracji kilku dużych miast.

Powyższe informacje wciąż pozostają jedynie przeciekami, dlatego też należy podchodzić do nich z odpowiednią dozą dystansu. Stanowisko Jasona Schreiera pozwala jednak wierzyć, że wiele z plotek ostatecznie okaże się prawdą. Na szczęście na dawkę oficjalnych konkretów nie przyjdzie nam długo czekać, już 10 września odbędzie się bowiem Ubisoft Forward, podczas którego deweloper podzieli się z nami masą informacji w temacie swoich aktualnych planów.