Pierwszy film z rozgrywki Sable

Sable na pierwszy rzut oka zapowiada się dość sztampowo: przemierzanie pustyni, odkrywanie świata, wykonywanie zadań dla nowo napotkanych postaci i tym podobne. Jak zwykle pierwsze wrażenie bywa mylące. Nowo opublikowane wideo z 13 minutami rozgrywki wskazuje, że gracze dostaną w swe ręce o wiele, wiele więcej.

7 czerwca 2021
Na skróty
  • Sable jest dziełem niezależnego studia Shedworks.
  • To skupiająca się na eksploracji przygodowa gra akcji z wyjątkową grafiką inspirowaną kreską Moebiusa.
  • Data premiery nie została ogłoszona, jednak gra ma ukazać się jeszcze w 2021 roku.

Pierwsze informacje o Sable pojawiły się zeszłego lata na Xbox Showcase i Future Game Show. Najnowszy film z rozgrywką w wersji alpha został opublikowany wyłącznie na portalu IGN i prezentuje on początkową fazę gry. Znajdziemy w niej również elementy wprowadzającego do zabawy samouczka. Przekonajcie się sami:

Sable to wyjątkowa przygodowa gra akcji, czerpiąca garściami z produkcji z otwartym światem, takich jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Fani komiksów prawdopodobnie od razu dostrzegą jednak specyficzną kreskę, inspirowaną twórczością Moebiusa, ilustratora i rysownika. Artysta znany jest zarówno z przedstawiania fantastycznych światów i postaci, jak i z koncepcji graficznych takich filmów, jak Obcy – ósmy pasażer Nostromo czy Piąty element.

Bazując na tym, co widzimy, Sable zapowiada się na mieszankę platformówki 3D i gry przygodowej. Choć wyjątkowy styl graficzny sprawia, że ​​gra przypomina kreskówkę, jej zamysł opiera się na eksploracji nieznanego świata, rozległych pustyń pełnych ruin i reliktów. Podróż może odbywać się zarówno na piechotę, jak i na pokładach specjalnych pojazdów. Protagonista gry zostaje wezwany do przeprowadzenia rytuału przejścia, w trakcie którego odkryje starożytne tajemnice.

Data premiery nie jest jeszcze znana, ale planowana jest na 2021 rok. Sable ma ukazać się na PC, Xbox Series X | S i Xbox One bezpośrednio w Xbox Game Pass.

Alina Znamiec

Z wykształcenia politolog i filolog włoski, na co dzień jednak zarządza problemami w branży IT. W wolnym czasie ćwiczy jogę, jeździ na rowerze i tańczy (nie jednocześnie). Jest kobietą grającą i żadnych gier komputerowych się nie boi. Wciąż żywi nadzieję na remake i cyfrową wersję No One Lives Forever.
UWaga! Gorące informacje!