The Division Heartland – oficjalny gameplay z najnowszej strzelanki free-to-play

Ubisoft prezentuje rozgrywkę z nadchodzącego The Division Heartland. Najnowsza strzelanka będzie grą free-to-play, a rozgrywka będzie opierać się na modelu PvPvE.

11 września 2022
Na skróty
  • Ubisoft zaprezentował gameplay z The Division Heartland.
  • Gra będzie free-to-play, a testy rozpoczną się wkrótce.
  • Rozgrywka będzie opierać się na modelu PvPvE.
  • Mechanika gry przypomina niemalże w całości rozwiązania z poprzednich, płatnych części.

Podczas wczorajszej konferencji Ubisoft Forward, francuski wydawca gier zaprezentował materiały promocyjne związane z nadchodzącą strzelanką free-to-play. Nowe The Division Heartland otrzymało krótką zapowiedź wprost od developera, a także gameplay, który przybliża graczom elementy rozgrywki i otwarty świat w jakim się znajdą. Beta testy ruszą już jesienią tego roku.

The Division Heartland ze znanymi rozwiązaniami z poprzednich części

The Divison Heartland zabierze nas do miasta Silver Creek, które swoją konstrukcją nie odbiega znacząco od poprzednich, płatnych części serii. Cała mapa na pewno jest mniejsza, na co najpewniej wpływ ma dynamiczna rozgrywka multiplayer. Ona rozgrywać będzie się w stylu PvPvE – gracze będą konkurować między sobą jak w klasycznych grach wieloosobowych, a także z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Choć nie dostaliśmy jeszcze szczegółów na temat zarządzania ekwipunkiem, można wyczuć tu drobną inspirację tytułami takimi jak Escape From Tarkov czy Cycle Frontier – walka będzie rozgrywać się na dwóch frontach. Pozostałe mechaniki wyglądają niemalże tak samo jak w innych odsłonach, raczej nie ma co liczyć na „rewolucje”.

Screenshoot z rozgrywki The Divison Heartland
Źródło: Ubisoft

Niestety istnieje jeszcze bardzo dużo niewiadomych. Twórcy nad nową produkcją pracują od roku, a na samej prezentacji rozgrywki dostaliśmy tylko pojedyncze ujęcia z walki i poruszania się po mapie. Ciężko zatem powiedzieć jakie będą inne elementy rozgrywki poza tymi podstawowymi jak bieganie i strzelanie. Testy mają ruszyć niebawem, należy zatem wyczekiwać na więcej konkretów.

Aby wypróbować nowe The Division, należy zarejestrować się testów na tej stronie. Gra zadebiutuje na platormach: PC, Xbox One, Xbox Series S/X, PlayStation 4 oraz Playstation 5.

Ustrzel grową okazję

Jakub Jasiński

UWaga! Gorące informacje!