Farathan – nowy fragment gameplayu i muzyczny motyw przewodni

16 marca 2021,
12:52
Dorota Żak

Prace nad Farathanem – polską grą inspirowaną Gothiciem – nabierają tempa. Świadczą o tym coraz częściej pojawiające się materiały z produkcji, takie jak zupełnie świeży fragment gameplayu.

Bohater gry Farathan w leśnej lokacji
Na skróty
  • Twórcy Farathana podzielili się prawie 10-minutowym fragmentem gameplayu.
  • Pokazuje on walkę i zadanie polegające na pozbyciu się bandytów.
  • Możemy już też posłuchać pierwszego utworu z soundtracku gry.

W zeszłym tygodniu twórcy Farathana zaprezentowali nam jego początkowe sceny, które wprowadzają nas w fabułę oraz świat nadchodzącej gry RPG. Wcielimy się w niej w cesarskiego syna Eristana, który musi walczyć ze złem czyhającym w krainie Elion.

Dzisiaj z kolei twórcy podzielili się dłuższym fragmentem gameplayu, pokazującym prawie 10 minut rozgrywki. Leśne ostępy, ruiny, potwory do ubicia – wygląda to całkiem klimatycznie. Warto tutaj jednak pamiętać, że zaprezentowany materiał wciąż znajduje się na etapie wersji roboczej, dlatego wiele elementów gry może jeszcze ulec zmianie.

Jak wygląda rozgrywka w Farathan?

W zaprezentowanym fragmencie gry główny bohater przemierza obszerny leśny teren, który oferuje mu szereg różnych aktywności, takich jak zbieranie przedmiotów czy walka ze spotkanymi zwierzętami i potworami. Oprócz wilków, niedźwiedzi i dzików trafimy tutaj na Landbugi, przypominające Polne Bestie z serii Gothic. Podobieństwo jest tutaj jednak zamierzone, bo twórcy Farathana od początku podkreślają mocne inspiracje Gothiciem w swojej produkcji. W końcu ma być to Gothic-like-game. Za pokonanie każdego wroga otrzymamy odpowiednią liczbę punktów doświadczenia.

Nowy gameplay z Farathana to jednak nie tylko bieganie po lesie i napawanie się jego spokojem (podkreślonym przez nastrojową muzykę i dźwięki otoczenia). Protagonista szybko spotka postać o imieniu Jawan, która zwróci mu uwagę na problem grasujących w okolicy bandytów. Nasz bohater – jak to zwykle z bohaterami bywa – podejmuje się zadania i szybko rozprawia się z przestępcami. A następnie trafia do pewnych ruin, gdzie walczy z ożywionymi szkieletami. Zanim jednak wyruszy na misję, posłucha przez chwilę śpiewu w pobliskiej karczmie.

Farathan otrzymał również przewodni motyw muzyczny

Przyczepmy się na chwilę do utworu, który słyszymy w tej karczmie. Jeśli wpadł wam w ucho i chcecie się mu przysłuchać w całej okazałości, znajdziecie go bez problemu na kanale Farathan Studio na YouTube. Co więcej, jest to całkiem świeży motyw przewodni całej gry o tytule Battles Lost and Won. Jego tekst nawiązuje do świata Farathanu i według opisu pod filmikiem ma sprawić, że wczujemy się w klimat gry.

Przypomnijmy na koniec, że twórcy gry cały czas zbierają fundusze na pełne zdubbingowanie gry. Zbiórka na Kickstarterze potrwa do 6 kwietnia.