Sprzedaż Battlefield 2042 była „rozczarowująca”. EA komentuje nieudaną premierę

Battlefield 2042 nie przynosi oczekiwanych zysków. Nie pomogły łatki po premierze gry. Mimo to cała seria Battlefield spełnia swoje cele finansowe.

7 lutego 2022
Na skróty
  • Battlefield 2042 nie zaspokoił oczekiwań wydawcy.
  • Gra miała trudny start, co mogło przesądzić o jej losie.
  • Mimo to cała seria spełnia swoje założenia finansowe.

CEO Electronic Arts, Andrew Wilson, przyznał publicznie, że sprzedaż Battlefield 2042 nie poszła zgodnie z planami wydawcy. Według raportu finansowego za ostatni kwartał 2021 roku premiera gry była totalną klapą.

Ostatni kwartał był dla nas wyzwaniem, ponieważ premiera Battlefield 2042 nie poszła po naszej myśli. […] Battlefield 2042 był ambitnym tytułem, wiele z naszych zespołów pracowało ciężko, by wprowadzić innowację na każdej płaszczyźnie.

Andrew Wilson, Electronic Arts

Battlefield 2042 – przegrana przesądzona była już od samego początku

Już w listopadzie 2021 roku pisaliśmy o tym, że Battlefield 2042 zbiera coraz gorsze opinie na Steam. To w tamtym momencie wiele osób przewidywało, że gra pozostanie niewypałem pomimo ciężkiej pracy developerów. Historia w branży gier pokazuje, iż słaby start trudno uratować następnymi poprawkami.

EA mówi, że mimo to cała seria Battlefield spełniła swoje oczekiwania finansowe i – tak jak się spodziewano – zajęła około 10% przychodów wydawcy w roku 2021 oraz ma zająć mniej niż 5% przychodów w roku 2022.

Mateusz Domińczak

O kurde, tu my idziemy znowu… Młody i zakręcony fan kina akcji – oto i ja! Najczęściej pewnie dostrzeżecie mnie aktywnego w środku nocy, pochłaniającego najgłębsze odmęty internetu. „Podżegam chaos i zniszczenie, gdziekolwiek pójdę”.
UWaga! Gorące informacje!