Cult of the Lamb z instrukcją tworzenia kultu

Cult of the Lamb to nadchodzący roguelite od Massive Monster o opętanej owieczce, której zadaniem jest stworzenie kultu. W nowym materiale twórcy prezentują instrukcję skutecznego budowania oddanej społeczności.

2 lipca 2022
Na skróty
  • Cult of the Lamb otrzymał nowy materiał promocyjny opisujący zasady tworzenia wiernego kultu.
  • Gra studia Massive Monster pojawi się 11 sierpnia na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Urocza owieczka zarządzająca szczęśliwą społecznością to tylko pozory. W Cult of the Lamb gracze zajmą się budowaniem grupy wyznawców demona i niszczeniem heretyków. Wydawca nadchodzącego tytułu, Devolver Digital, zaprezentował nowy materiał promocyjny gry – instrukcję tworzenia kultu dla początkujących.

Kierując owieczką opętaną przez Tego, Który Czeka, w produkcji studia Massive Monster będziemy musieli spłacić dług zaciągnięty u demona. Aby spełnić jego życzenie, wystarczy kierować się trzema prostymi zasadami. Po pierwsze, aby stworzyć społeczność oddanych wiernych, przemierzymy krainę w poszukiwaniu nowych członków, po czym zajmiemy się ich indoktrynacją. Krok drugi to zaspokojenie ich potrzeb – im szczęśliwsi kultyści, tym silniejsza ich wiara. Zasada trzecia? Trzeba oczyścić społeczność z niewiernych! Cel osiągnąć można subtelną reedukacją albo poświęcaniem problematycznych podopiecznych w mrocznych rytuałach. Wybór metody zależy tylko od gracza.

Cult of the Lamb – kiedy premiera?

Planowaną datę debiutu gry na rynku wydawca ogłosił kilka tygodni temu w trakcie transmisji z okazji Summer Game Fest. Premiera Cult of the Lamb odbędzie się 11 sierpnia. Zagramy na PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5,  Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Tytuł można kupić w przedsprzedaży na Steamie, gdzie dostępne jest również darmowe demo. Gameplay Cult of the Lamb przybliża także materiał z rozgrywki przygotowany specjalnie dla redakcji GameInformer.

UWaga! Gorące informacje!