Battlefield 2042 zbiera coraz gorsze opinie na Steam

Zastanawiałeś się nad zakupem Battlefield 2042? Opinie graczy nie pozostawiają złudzeń – najlepiej oczekiwać na poprawę sytuacji. Tytuł został stworzony w pośpiechu czy jednak ktoś zawiódł, wykonując powierzoną mu pracę?

24 listopada 2021
Na skróty
  • Oceny na Metacritic oraz Steam są jednoznaczne – gra nie pokrywa się z oczekiwaniami odbiorców.
  • Twórcy gry starają się poprawiać sytuację za pomocą łatek.
  • Seria Battlefield od dawna mierzy się z problemem jakości, na co wskazują użytkownicy.

Od globalnej premiery Battlefield 2042 na Steam nie minął jeszcze tydzień, a mimo to gra zbiera ogrom negatywnych opinii. Na chwilę obecną posiada ponad 40 tys. ocen od graczy z całego świata i mimo że liczba ta robi wrażenie, wydawca nie ma czego celebrować – Steam wskazuje, że większość z nich jest negatywna. Na portalu Metacritic tytuł uzyskał punktację na poziomie lekko powyżej dwóch punktów, bazując na opiniach użytkowników, co jest wynikiem gorszym od jego poprzednika, który został odebrany przez graczy niewiele lepiej, gdyż otrzymał ledwo trzy punkty.

Tytuł obecnie znajduje się na dziesiątym miejscu pod względem najgorzej ocenianych gier na platformie. Gracze masowo skarżą się na wiele elementów rozgrywki, których w Battlefield 2042 brakuje, te zaś, które znajdują się w grze, często są źle zbalansowane, posiadają błędy lub całkowicie nie działają. Pomimo fatalnego startu na całym świecie producent gry – firma DICE – ciągle stara się poprawić swój najnowszy tytuł, wypuszczając regularne łatki.

Czy Battlefield 2042 dogoni swoich starszych braci w liczbie sprzedanych kopii gry?

Według doniesień w sieci Battlefield V rozszedł się w nakładzie ponad 7 milionów kopii, jest to jednak o wiele gorszy wynik od jego poprzednika, czyli Battlefield 1, który miał pojawić się w bibliotekach aż 25 milionów użytkowników. Czy najnowsza odsłona cyklu ma szansę dogonić swoich poprzedników? Tego dowiemy się zapewne wkrótce, o ile EA Games zdecyduje się opublikować wyniki sprzedaży dotyczące gry. Na obecną chwilę pozostaje nam tylko czekać.

Patrząc na ostatnie gry z serii, możemy tylko zastanawiać się, co dzieje się w DICE, zarówno poprzednia, jak i najnowsza odsłona Battlefield nie przypadła do gustu fanom tak mocno, jak Battlefield 1 z października 2016 roku. 

Mateusz Domińczak

O kurde, tu my idziemy znowu… Młody i zakręcony fan kina akcji – oto i ja! Najczęściej pewnie dostrzeżecie mnie aktywnego w środku nocy, pochłaniającego najgłębsze odmęty internetu. „Podżegam chaos i zniszczenie, gdziekolwiek pójdę”.
UWaga! Gorące informacje!