Farathan – twórcy prezentują początek gry

Od jego premiery minęło już wiele lat, a mimo to stary dobry Gothic nadal inspiruje kolejne pokolenia. W tym twórców gry Farathan, których do stworzenia własnego tytułu zachęciła właśnie produkcja od Piranha Bytes.

8 marca 2021
Na skróty
  • Farathan to polski RPG inspirowany Gothiciem.
  • Twórcy zaprezentowali właśnie pierwsze sceny gry.
  • Na Kickstarterze nadal trwa zbiórka na dubbing do produkcji.

Inspiracja ta jest wyjątkowo mocna, bo nawet na oficjalnej stronie gry przeczytamy, że Farathan to Gothic-like-game. Polska produkcja tworzona jest przez dwie (!) osoby, a jej skala jest wyjątkowo ambitna. Farathan ma być RPG-iem fantasy z otwartym światem, wyborami, które na niego wpływają, i licznymi questami – twórcy zapowiadają ich aż 335. Oprócz tego w grze pojawi się system wytwarzania przedmiotów, a walka będzie przypominała tę z Gothica 3.

Brzmi intrygująco? To dorzućmy jeszcze kilka słów na temat fabuły. W Farathanie wcielimy się w Eristana – syna cesarza – który musi pozbyć się zła ze swojego świata, Elionu. To właśnie jego decyzje będą kształtowały losy całej krainy.

Farathan – pierwsze minuty rozgrywki

We wprowadzeniu w świat gry pomaga zaprezentowane przez twórców gry początkowe sekwencje Farathana. Najpierw poznamy w nim prawdopodobnego przyszłego antagonistę, który wysyła potężnego orka, aby ten pozbył się Eristana i odebrał mu wartościowy amulet. Oczywiście Eristan tego nie wie i skupia się na swoim treningu, aby chwilę później wyruszyć do stolicy Elionu na wezwanie swojego mentora. W drodze jednak… no właśnie, zobaczcie sami.

https://www.youtube.com/watch?v=pv9gEla0z0k&t=2s

Orkowie, poszukiwania magicznego amuletu… trochę to znajome. Zupełnie jakbyśmy grali w Gothica. A już 22 grudnia tego roku przekonamy się, czy takich podobieństw i inspiracji jest więcej, bo na ten dzień zaplanowano premierę Farathana.

Nadal trwa zbiórka na grę na Kickstarterze

Stworzenie rozbudowanej gry RPG z otwartym światem to duże wyzwanie, nawet jeśli ma się do dyspozycji całe studio. W przypadku dwóch osób pracujących nad grą sprawa staje się nieco bardziej skomplikowana. Z tego powodu twórcy Farathana prowadzą zbiórkę na Kickstarterze, która ma pomóc im dopracować szczegóły. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na stworzenie dubbingu do gry, zarówno polskiego, jak i angielskiego. W przypadku braku wystarczających funduszy gra nadal zostanie wydana w terminie, jednak będziemy musieli się obyć bez nagranych kwestii dialogowych postaci.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!