Serial Władca Pierścieni Amazona ma już nazwę

Nowy serial w świecie Władcy Pierścieni odkrywa swoje kolejne sekrety. Panie i panowie, poznajcie Władcę Pierścieni: Pierścienie Mocy.

20 stycznia 2022
Na skróty
  • Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy będzie opowiadać o wykuciu tytułowych pierścieni i wydarzeniach z tym związanych.
  • Pierwszy sezon serii ma zadebiutować 2 września.

Mająca miejsce tysiące lat przed wydarzeniami z Władcy Pierścieni i Hobbita, akcja Pierścieni Mocy będzie opowiadać historię stworzenia tytułowych magicznych artefaktów. Twórcy serialu powiedzieli, że przy wymyślaniu nazwy chcieli mieć tytuł, który „mógłby się znaleźć na grzbiecie książki koło klasyków Tolkiena”, i trudno zaprzeczyć temu, że im się to udało.

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że głównym wątkiem będą historie posiadaczy pierścieni i samo ich wykucie. Stawia to jednak pytanie: czy nie będzie to kolidować z tym, co o wykuciu pierścieni powiedziało nam Śródziemie: Cień wojny? Czy tak, czy nie, na pewno premiera serialu, 2 września, będzie świętem dla fanów przygód hobbitów.

Bartłomiej Gawryszuk

Gracz od urodzenia, wielbiciel rachunku prawdopodobieństwa, projektant gier, poeta, człowiek. Dumny posiadacz bardzo imponującej kolekcji gier (o wiele za dużej zdaniem wielu), mnogiej osobowości i słodkiego kota potrafiącego wyłączyć komputer 3 razy w ciągu minuty. Z jakiegoś powodu uwielbia gry które zawierają nieumarłych, piesze wędrówki i wszelkiej maści gry kooperacyjne. Godzinami potrafi gadać dlaczego „World War Z” Max’a Brooks’a to najlepsza książka na świecie, pomimo wrodzonej awersji do horrorów.
UWaga! Gorące informacje!