fbpx

Ubisoft anulował tajemniczy Project Q. Czym miała być nieznana gra wydawcy?

Ubisoft anulował kolejną grę, która nie miała jeszcze nawet oficjalnej nazwy. Tym razem żegnamy, zanim zdążyliśmy powitać, Project Q.

Ubisoft nie ma ostatnio lekkiego życia. Nie dość, że nikt nie jest zainteresowany zakupem firmy, to na dodatek jej pracownicy zaczęli grozić strajkiem. Teraz studio postanowiło anulować prace nad tajemniczym Project Q (to tylko kryptonim), chociaż nie tak dawno temu mieli przyśpieszyć jego testy

Gra została „oficjalnie” zapowiedziana w kwietniu 2022 na Twitterze, kiedy to była we wczesnej fazie rozwoju, ale najwyraźniej nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Project Q w praktyce

Gra miała mieć tylko jeden cel, a mianowicie zabawę, dlatego nie zawierała Battle Royale. Co ciekawe, na niektórych materiałach wideo mogliśmy zobaczyć tryb Showdown, którego wiele mechanik pasowało do BR. Oficjalne ogłoszenie o anulowaniu produkcji pojawiło się na Discordzie testerów produkcji.

[…] Niestety musimy anulować nadchodzące zamknięte testy, ponieważ Project Q nie będzie już dalej rozwijany. Oznacza to również, że zamkniemy ten serwer Discord. Nie mamy w tej chwili dalszych informacji, którymi moglibyśmy się podzielić, ale chcemy podziękować wszystkim za pasję i miłość do Project Q. Wszystkie wasze wiadomości i wsparcie były dla nas bardzo ważne. […]

Cytat z Discorda testerów Project Q

Co ciekawe, aktualnie Ubisoft miał jednocześnie pracować nad tuzinem gier typu Battle Royale, ale najwyraźniej coś przestało się układać. Oczywiście, jak tylko studio udzieli więcej informacji, to na pewno je wam przekażemy.