Twórcy Golluma już pracują nad kolejną grą osadzoną w Śródziemiu

26 maja 2023,
18:12
Jacek Kowal
Gollum na zbliżeniu w The Lord of the Rings: Gollum

Daedalic Entertainment wypuściło wczoraj długo wyczekiwanego Golluma, ale niestety gra o tym pokracznym stworze nie została ciepło przyjęta, delikatnie mówiąc. Mimo to studio nie poddaje się i zamierza wrócić do Śródziemia, by stworzyć nową produkcję osadzoną w świecie Tolkiena. Co ciekawe, całe przedsięwzięcie ma niezwykłego inwestora, a mianowicie jeden z europejskich krajów.

Według wielu źródeł tym inwestorem jest niemiecki rząd, który dofinansował stworzenie nowej gry, przeznaczając na ten cel około dwóch milionów euro. Aktualnie kodowa nazwa nowego projektu brzmi It’s Magic i ma opowiadać historię z perspektywy postaci, która nigdy nie mogła przekazać swojej wersji.

Czy It’s Magic nas oczaruje?

Pytanie postawione dość szybko, ale po osiągnięciach Golluma może być słuszne. Skupmy się jednak na tym nowym, tajemniczym tytule dofinansowanym przez rząd Niemiec. Na specjalnej stronie dotacji możemy znaleźć następujący opis:

Daedalic pracuje nad nowym projektem, który przeniesie gracza do bujnego świata, pełnego mitycznych stworzeń i magii. Opowiada historię z perspektywy bohatera, która nigdy wcześniej nie została opowiedziana. Gracz odkrywa nowe regiony i wpływa na wydarzenia świata w ramach swojej roli i swoich umiejętności. Na swój sposób stara się wpłynąć na bieg rzeczy i zmienić losy świata. Ten projekt jest skierowany do zagorzałych fanów gatunku fantasy i przygodowych gier akcji 3D na całym świecie.

Tłumaczenie wpisu z niemieckiej strony urzędowej.

Jak widzicie, opis pozostawia wiele domysłów. Kim jest owa postać? Wielu bohaterów Śródziemia pasuje do tej charakterystyki: Saruman, Gandalf, Sauron, a nawet Tom Bombadill (jeśli nie wiecie, kto to – zapraszam do książek).

Gollum w jaskini
Źródło: Daedalic Entertainment

Na wspomnianej wcześniej stronie możemy przeczytać, że projekt ma trwać do końca sierpnia 2024. Oczywiście są to jedynie założenia, a biorąc pod uwagę „sukces” Golluma niewykluczone, że It’s Magic zostanie opóźnione albo całkowicie anulowane. Co prawda rządowe finansowanie może poniekąd wymusić premierę gry, ale czy warto? A wy? Dacie Daedalic Entertainment drugą szansę?