To Microsoft podkręcał konflikt pomiędzy konsolami? Tak twierdzi były szef Xbox

Były szef Xbox przyznał, że to jego firma była prowodyrem konfliktów pomiędzy konsolami. Jaka jest przyczyna wieloletniej waśni pomiędzy niebieskimi a zielonymi?

1 sierpnia 2022

W Internecie od lat trwają debaty, które konsole są lepsze, Xboxy czy PlayStation. Niezliczona ilość memów, przechwalanie się grami na wyłączność danej platformy, porównywanie jakości grafiki i ilości FPSów. Teraz były szef Xboxa, Peter Moore, zdradza, że to jego firma dolewała trochę benzyny do ognia.

Dlaczego Microsoft pompował konflikt konsol?

Zgodnie z wypowiedzią Moora, obecną doktryną Xboxa jest stwierdzenie: „Gaming jest dla wszystkich”. Niestety w czasach, gdy Peter był prezesem amerykańskiego działu Sega, a także wiceprezesem działu Interaktywnej Rozrywki w Microsofcie, czyli w latach 2003-2007 sytuacja wyglądała inaczej. To właśnie wtedy konflikt pomiędzy użytkownikami PlayStation i Xbox sięgał zenitu, ale dlaczego?

Kard z The Simpsons. dwie małpy walczą w koszulkach z logo konsol
Źródło: 9Gag

podcaście Front Office Sports Moor tłumaczy, że głównym celem podkręcania przepychanek konsol była motywacja do rozwoju: „zachęcaliśmy do wojen konsolowych, nie do tworzenia podziałów, ale do rzucania sobie wyzwań, a kiedy mówię do sobie, mam na myśli Microsoft i Sony”.

Ciężko stwierdzić, czy taki sposób motywacji odniósł sukces, ale na pewno negatywnie wpłynął na klientów. Pomimo że dziś rywalizacja pomiędzy firmami jest bardziej fair-play, to wielu użytkowników jednego urządzenia chętnie wbije szpilkę zwolennikom drugiej strony.

My oczywiście zachęcamy do braterstwa i wspólnej gry, niezależnie od preferowanego sprzętu.

Bartosz Sobolewski

Fan czarnego humoru i gier komputerowych. Łatwo się denerwuje, ale jeszcze łatwiej uspokaja. Narciarz, żeglarz bez patentu, gracz i żartowniś. Wolne chwile spędza przy serialach, grach albo ciekawej książce.
UWaga! Gorące informacje!