The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom – data premiery i nowy tytuł kontynuacji Breath of the Wild

13 września 2022,
19:52
Dorota Żak

Na dzisiejszym streamie Nintendo Direct padło wiele tytułów. Nowych materiałów promocyjnych doczekały się Bayonetta 3, Fire Emblem Engage, Fae Farm czy Kirby’s Return to Dream Land Deluxe, ale najważniejszym punktem programu było zdecydowanie ujawnienie daty premiery nadciągającego The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Link w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Choć od poprzedniego zwiastuna kolejnej części serii The Legend of Zelda, kontynuacji niezwykle udanego Breath of the Wild, minął ponad rok, o samej grze nadal wiadomo niewiele. Gdzieś po drodze pojawiła się informacja o przesunięciu premiery z bieżącego roku na kolejny, ale dopiero dzisiejsze Nintendo Direct ujawniło konkretną datę.

Tears of the Kingdom – nowe przygody Linka dopiero w maju

Jak dowiedzieliśmy się z nowego zwiastuna gry, w następną odsłonę The Legend of Zelda zagramy 12 maja 2023 roku. Co więcej, zmienił się także tytuł samej produkcji. Do tej pory mówiono o niej po prostu Breath of the Wild 2, ale ostatecznie pełną nazwą oficjalnie zostało The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Mimo tych dobrych wiadomości, sam trailer nie zdradził zbyt wiele. Pokazał, co prawda, kilka krótkich fragmentów gameplayu, które wyraźnie wskazują, że w Tears of the Kingdom spędzimy wiele czasu w podniebnych krainach, ale na razie nie możemy liczyć na nic więcej. Musimy więc czekać, aż Nintendo podzieli się dalszymi szczegółami.