The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom – data premiery i nowy tytuł kontynuacji Breath of the Wild

Na dzisiejszym streamie Nintendo Direct padło wiele tytułów. Nowych materiałów promocyjnych doczekały się Bayonetta 3, Fire Emblem Engage, Fae Farm czy Kirby’s Return to Dream Land Deluxe, ale najważniejszym punktem programu było zdecydowanie ujawnienie daty premiery nadciągającego The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

13 września 2022

Choć od poprzedniego zwiastuna kolejnej części serii The Legend of Zelda, kontynuacji niezwykle udanego Breath of the Wild, minął ponad rok, o samej grze nadal wiadomo niewiele. Gdzieś po drodze pojawiła się informacja o przesunięciu premiery z bieżącego roku na kolejny, ale dopiero dzisiejsze Nintendo Direct ujawniło konkretną datę.

Tears of the Kingdom – nowe przygody Linka dopiero w maju

Jak dowiedzieliśmy się z nowego zwiastuna gry, w następną odsłonę The Legend of Zelda zagramy 12 maja 2023 roku. Co więcej, zmienił się także tytuł samej produkcji. Do tej pory mówiono o niej po prostu Breath of the Wild 2, ale ostatecznie pełną nazwą oficjalnie zostało The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Mimo tych dobrych wiadomości, sam trailer nie zdradził zbyt wiele. Pokazał, co prawda, kilka krótkich fragmentów gameplayu, które wyraźnie wskazują, że w Tears of the Kingdom spędzimy wiele czasu w podniebnych krainach, ale na razie nie możemy liczyć na nic więcej. Musimy więc czekać, aż Nintendo podzieli się dalszymi szczegółami.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!