Zelda: Breath of the Wild 2 – premiera gry została opóźniona

Mimo zapewnień Nintendo o premierze Zelda: Breath of the Wild 2 jeszcze w tym roku, ta odbędzie się dopiero wiosną 2023. Nie zaskakuje za to powód opóźnienia, którym jest standardowa chęć dopracowania technicznej strony gry.

29 marca 2022

Mimo pierwotnych doniesień zakładających, iż premiera The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 obędzie się w listopadzie 2022, możemy być pewni, że tak się nie stanie. Eiji Aonuma oficjalnie poinformował o przesunięciu produkcji na wiosnę 2023. Patrząc na liczbę gier, które podzieliły jej los, możemy bezpiecznie założyć, że przyszły rok będzie bogaty w premiery długo wyczekiwanych projektów AAA.

Zelda: Breath of the Wild 2 – eksploracja podniebnych lokacji

Zwiastun Zeldy: Breath of the Wild 2 na ostatnich targach E3 pokazał nam ogrom nowości, jakie czekają na graczy w kontynuacji przygód Linka. Największe wrażenie z pewnością robią zawieszone w powietrzu wyspy, które zostaną oddane graczom do swobodnej eksploracji. Zważywszy na ograniczenia techniczne konsoli Nintendo Switch, kompletnie nie dziwi potrzeba dodatkowego czasu na poprawną optymalizację tytułu.

UWaga! Gorące informacje!