The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 dopiero pod koniec 2022 roku?

Wraz z premierą przenośnej konsoli Nintendo Switch pojawiła się kolejna część kultowej gry od Nintendo – The Legend of Zelda: Breath of The Wild. Tytuł w pewnym momencie prześcignął w liczbie sprzedanych kopii samą konsolę, na którą został wydany. Nic więc dziwnego, że twórcy pracują nad sequelem, o którym dowiadujemy się coraz więcej.

18 grudnia 2021
Na skróty
  • Jak twierdzi Peer Schneider z portalu IGN, sequel The Legend of Zelda: Breath of the Wild ma ukazać się dopiero w listopadzie 2022 roku.
  • Według niego wygląda na to, że przyszły rok będzie dość udanym dla Nintendo.

Od zapowiedzi The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 minęły już ponad dwa lata (tytuł nie jest potwierdzony przez Nintendo, prawdopodobnie ulegnie jeszcze zmianie). Z tegorocznych targów E3 dowiedzieliśmy się, że gra ukaże się w 2022 roku, poznaliśmy również pierwszy zwiastun. Niestety, jest to dość szerokie spektrum czasu. Może okazać się, że tytuł jest tuż za rogiem, ale równie dobrze możemy czekać na niego jeszcze równy rok.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 dopiero za rok? Peer Schneider ujawnia szczegóły

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - trailer
Źródło: youtube.com / Nintendo

W najnowszym odcinku podcastu Nintendo Voice Chat od IGN Games głos zabrał dyrektor ds. treści (do niedawna wieloletni redaktor naczelny) owego portalu. Dał on wszystkim do zrozumienia, że kontynuacja historii Linka pojawi się dopiero w listopadzie 2022 roku. Peer Schneider miał możliwość zdobycia tych cennych informacji zaraz po The Game Awards 2021.

Miałem okazję spotkać się z kilkoma osobami z branży [po The Game Awards 2021 – przyp. red.] i wygląda na to, że przyszły rok zapowiada się całkiem dobrze dla Nintendo. Dlatego też nie odbierałbym braku czegoś wielkiego [na The Game Awards] jako znak, że premiera Breath of the Wild jest opóźniona czy to, że nie przygotowali czegokolwiek innego, ponieważ ludzie z Nintendo wyglądają na podekscytowanych 2022 rokiem.

Peer Schneider, dyrektor ds. treści w IGN

Wszystko to należy potraktować z przymrużeniem oka, ale wydanie sequelu The Legend of Zelda: Breath of the Wild w tym okresie z pewnością miałoby sens.

Wojciech Chybciński

Wielbiciel komputerów i wszystkiego, co z nimi związane. Systematycznie śledzi wszelkie nowinki ze świata technologii przy okazji ucząc się dat premier na pamięć. Po godzinach zwykle nałogowo słucha muzyki i próbuje swoich sił w grach komputerowych.
UWaga! Gorące informacje!