fbpx

Rozpoczyna się PlayStation Plus Season of Play. Sony przygotowało dla graczy sezonowe prezenty

6 grudnia 2023,
10:05
Kaja Piaścik
Gry na grafice promującej darmowy weekend multiplayer w czasie PlayStation Plus Season of Play

Sony poczuło już ducha nadchodzących świąt. Firma rozpoczęła właśnie PlayStation Plus Season of Play (lub też Sezon Gry PlayStation Plus), czyli specjalne wydarzenie wypełnione prezentami dla graczy. Celebracja z PS Plus potrwa miesiąc, do 5 stycznia 2024 roku.

Wśród przygotowanych przez Sony niespodzianek jest weekend bezpłatnej wieloosobowej gry online, który odbędzie się 9 i 10 grudnia. Przez dwa dni wszyscy użytkownicy PlayStation będą mogli bez zakupu subskrypcji PS Plus dołączyć do sieciowej rozgrywki multiplayer. Event potrwa od minuty po północy w najbliższą sobotę do minuty przed północą w niedzielę czasu lokalnego.

Od wczoraj dostępne są również nowe, wyjątkowe awatary na PS5 i PS4 z takich produkcji jak Final Fantasy 7 Remake czy Ghost of Tsushima. Odbiór awatarów jest możliwy za pomocą kodu, który gracze wygenerują na stronie Sezonu Gry PlayStation Plus lub wchodząc na kartę wydarzenia podczas korzystania z konsoli.

Do tego dochodzą też Wyzwania PlayStation Stars. W ramach akcji gracze mogą zdobyć 50 dodatkowych gwiazdek – wystarczy, że odbiorą i zagrają w jedną z comiesięcznych gier PlayStation Plus z grudniowej oferty. Aktualnie do zgarnięcia są takie tytuły jak Sable, LEGO 2K Drive czy Powerwash Simulator.

PlayStation Plus Season of Play obejmuje oczywiście więcej aktywności, w tym konkursy z nagrodami (chociaż gracze z Polski nie mogą przystąpić do losowania) i turnieje e-sportowe, które odbywają się między 12 a 17 grudnia. Szczegóły eventu Sony podało we wpisie na blogu.